kpb

Czwarta władza - pokaz przedpremierowy

CZWARTA WŁADZA (reż. Steven Spielberg)
- pokaz przedpremierowy

piątek, 9 lutego 2018, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

W piątek, 9 lutego, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Czwarta władza - najnowszego i zaskakująco aktualnego filmu Stevena Spielberga z udziałem Meryl Streep i Toma Hanksa.

 

Czwarta władza Stevena Spielberga to opowieść o najsłynniejszym, obok Watergate, śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych. Na ekranie trzykrotna laureatka Oscara, ponownie nominowana do tej nagrody Meryl Streep, dwukrotny zdobywca statuetki Tom Hanks oraz Sarah Paulson (Carol, serial American Horror Story), Bob Odenkirk (serial Zadzwoń do Saula) i Tracy Letts (Lady Bird).

 

 BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

CZWARTA WŁADZA | THE POST
reż. Steven Spielberg, USA /Wielka Brytania 2017, 115'

Oscary 2018: 2 nominacje - najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Meryl Streep)
Złote Globy 2018: 6 nominacji
Nagrody Critics Choice 2018: 8 nominacji
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy film, najlepsza aktorka (Meryl Streep), najlepszy aktor (Tom Hanks)

Wydawca dziennika The Washington Post, Katherine Graham (Meryl Streep) i jego redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks) stają przed dramatycznymi wyborami podczas bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez trzy dekady ukrywanych przez administracje czterech prezydentów USA, Graham i Bradlee zmuszeni będą przełamać dzielące ich różnice i zaryzykować nie tylko kariery, ale osobistą wolność.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum