kpb

Plan B - pokaz z udziałem reżyserki

PLAN B (reż. Kinga Dębska)
- pokaz z udziałem reżyserki

wtorek, 6 lutego 2018, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

We wtorek, 6 lutego, zapraszamy na specjalny pokaz filmu Plan B - najnowszego dzieła Kingi Dębskiej, autorki doskonale przyjętego filmu Moje córki krowy. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserką.

 

W filmie Moje córki krowy Kinga Dębska dała się poznać widzom jako wnikliwa obserwatorka skomplikowanych, pełnych miłości i napięć relacji rodzinnych. W swojej najnowszej produkcji sięga dalej, wystawiając swoich bohaterów na próbę i poddając w wątpliwość to, co w swoim życiu prywatnym uznawali za trwałe i oczywiste. Komediodramat Plan B to dowód na to, że Dębska wyjątkowo sprawnie porusza się pomiędzy trudnymi emocjami oraz inteligentnym humorem. Dzięki znakomitym kreacjom aktorskim Kingi Preis, Marcina Dorocińskiego, Edyty Olszówki i Romy Gąsiorowskiej, widzowie zobaczą na ekranie ludzi na wskroś prawdziwych, których życie, choć niełatwe, nie jest pozbawione nadziei.

 

Po seansie, spotkanie z autorką filmu, Kingą Dębską poprowadzi krytyk filmowy i redaktor Tygodnika Powszechnego Anita Piotrowska.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

PLAN B | PLAN B
reż. Kinga Dębska, Polska 2017, 85’

Mąż Natalii odchodzi od niej w dniu wysłania ich córki na studia. Po wielu latach życia w związku z żonatym mężczyzną Aga traci partnera, a z rozpaczy wybija ją dopiero niepokojący hałas dobiegający z mieszkania sąsiadki. To Janula, która z butelką i papierosem w rękach siedzi na parapecie i awanturuje się z kim popadnie. Stroniąca od miłości Klara dokonuje zaskakującego odkrycia w trakcie niespodziewanych odwiedzin u swojego ojca. Z kolei Mirek wychodzi z więzienia po tym, jak wziął na siebie winę ukochanej. W wyniku splotu niecodziennych zdarzeń zostaje opiekunem do dzieci.

Film o miłości - pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum