kpb

Tamte dni, tamte noce - pokazy przedpremierowe

TAMTE DNI, TAMTE NOCE (reż. Luca Guadagnino)
- pokazy przedpremierowe
18 oraz 21 stycznia 2018
Kino Pod Baranami

 

 

W dniach 18 i 21 stycznia, zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu Tamte dni, tamte noce - najnowszego dzieła Luki Guadagninio. W rolach głównych nominowani do Złotych Globów Timothée Chalamet i Armie Hammer.

Luca Guadagnino, twórca takich filmów jak Nienasyceni i Jestem miłością, prezentuje sensualną opowieść o porywach pierwszej miłości rozgrywającą się na włoskim wybrzeżu. Na ekranie Timothée Chalamet, którego zobaczymy w tym roku również w filmie Lady Bird, oraz Armie Hammer (Kryptonim U.N.C.L.E., The Social Network). Tamte dni, tamte noce już teraz uznaje się za jednego z faworytów w wyścigu po Oscara. Film nominowano także do Złotego Globu, a Amerykański Instytut Filmowy uznał dzieło Guadagnino za najlepszy film 2017 roku.

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

czwartek, 18 stycznia
20.45
TAMTE DNI, TAMTE NOCE | CALL ME BY YOUR NAME
reż. Luca Guadagnino, Włochy/Francja/Brazylia/USA 2017, 132' WYPRZEDANY

niedziela, 21 stycznia
18.45
TAMTE DNI, TAMTE NOCE | CALL ME BY YOUR NAME
reż. Luca Guadagnino, Włochy/Francja/Brazylia/USA 2017, 132'

 

 

BILETY:

Pokaz 18 stycznia (WYPRZEDANY): 20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

Pokaz 21 stycznia: 22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

TAMTE DNI, TAMTE NOCE | CALL ME BY YOUR NAME
reż. Luca Guadagnino, Włochy/Francja/Brazylia/USA 2017, 132'

Złote Globy 2018: 3 nominacje - najlepszy dramat, najlepszy aktor w dramacie (Timothée Chalamet), najlepszy aktor w roli drugoplanowej (Armie Hammer)
Nagrody BAFTA 2018: 4 nominacje - najlepszy film, najlepszy aktor w roli pierwszoplanowej (Timothée Chalamet), najlepszy scenariusz (James Ivory) i nominacja do nagrody Davida Leana za reżyserię (Luca Guadagnino)
Critics Choice 2018: najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Satelity 2018: 3 nominacje - najlepszy aktor drugoplanowy (Armie Hammer), najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Nagrody Film Independent: 6 nominacji
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2017: film roku
MFF w Berlinie 2017: nominacja do nagrody Teddy
Festiwal Filmów LGBTQ+ Chéries-Chéris w Paryżu 2017: Grand Prix
Nagrody Gotham 2017: najlepszy film fabularny, najlepsza przełomowa rola aktorska (Timothée Chalamet)
Nagrody National Board of Review 2017: przełomowa rola (Timothée Chalamet)

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum