kpb

Baranki Dzieciom: Pamiętniki Florki

Pamiętniki Florki + warsztaty plastyczne 

 

niedziela, 27 listopada 2016, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 27 listopada, zapraszamy na kolejny pokaz zimowej edycji cyklu Baranki Dzieciom. W programie Pamiętniki Florki, czyli przygody maleńkiej ryjówki, która pomimo niewielkich rozmiarów nie boi się wielkich wyzwań. Po seansie, warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Zbela.

 


PAMIĘTNIKI FLORKI – zestaw bajek
reż. varia, Polska 2014, ok. 40’
+ warsztaty plastyczne

Polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.


Odcinki: POWAŻNA SPRAWA | CZAS | DOBRY PRZYKŁAD | BALET

 

Warsztaty plastyczne poprowadzi animatorka kultury, współpracująca z Cricoteką i MOCAKiem, Joanna Zbela.  

 

BILETY: tylko 10 zł

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

                       


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl     

  

Bookmark and Share

archiwum