kpb

Nasze jutro - pokaz pod patronatem Instytutu Francuskiego

środa, 27 lipca 2016, godz. 19.00Zapraszamy na pokaz specjalny nagrodzonego Cezarem filmu Nasze jutro, porównywanego do głośnej Samsary dokumentu, który zwraca uwagę na problemy zbyt dużej eksploatacji środowiska naturalnego.

Punktem wyjścia filmu był opublikowany w czerwcu 2012 roku przez grupę 21 naukowców artykuł do czasopisma „Nature”. Badania dotyczyły zmian klimatycznych, zanieczyszczeń gleby i wzrostu populacji, co prowadzi do punktu krytycznego. Naukowcy twierdzą, że zmiany w biologii Ziemi będą co najmniej tak drastyczne jak zlodowacenie sprzed 11 tysięcy lat. Stoimy na skraju ery masowego wymierania, jak w przeszłości, gdy całe gatunki ginęły w mgnieniu oka.

BILETY:
12 zł
(normalny) 
10 zł (ulgowy)

Pokaz pod patronatem Instytutu Francuskiego.
O FILMIE:

NASZE JUTRO | DEMAIN
reż. Mélanie Laurent, Cyril Dion, Francja 2015, 119'

Francuskie Nagrody Filmowe Cezary 2016: najlepszy dokument

Nasze jutro
 to fascynujące, ale też przerażające spojrzenie na przyszłość Ziemi.

Film oferuje fascynujące, ale też przerażające spojrzenie na przyszłość Ziemi, której realnym zagrożeniem jest rozpadający się ekosystem. Autorzy dokumentu wraz z ekspertami w dziedzinach takich jak: agrokultura czy odnawialne źródła energii prognozują prawdziwie apokaliptyczne scenariusze. Tym samym nie pozostawiają nas bez odpowiedzi, ale na przykładzie już funkcjonujących w różnych częściach świata rozwiązań pokazują jak to błędne koło można powstrzymać.

Jako społeczeństwo które każdego dnia korzysta z zasobów planety, powinniśmy czuć się zobowiązani do jej ochrony i odpowiedzialni za stworzenie bezpiecznego schronienia dla naszych dzieci. Stajemy w obliczu konieczności jak najszybszego wdrożenia zmian i odpowiedzi na pytanie jak chcemy aby wyglądało nasze jutro?


TWÓRCY FILMU:

MÉLANIE LAURENT

Francuska aktorka urodzona 21 lutego 1983 roku w Paryżu. W 2006 roku dzięki roli w filmie Nie martw się o mnie otrzymała Cezara w kategorii Najbardziej obiecująca aktorka. Na arenie międzynarodowej znana jest dzięki doskonałemu występowi w Bękartach wojny Quentina Tarantino, a następnie w filmach Debiutanci, Wróg czy Iluzja.

CYRIL DION
Reżyser, scenarzysta, producent. Działacz na rzecz ochrony środowiska, tworzy w tym temacie wszelkiego rodzaju spoty, animacje i filmy krótkometrażowe. Zwolennik zmieniania świata krok po kroku. 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum