kpb

IFFR Live, czyli MFF w Rotterdamie na żywo w Kinie Pod Baranami

IFFR Live,
czyli MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY W ROTTERDAMIE

na żywo w Kinie Pod Baranami
29-31 stycznia 2016

// IFFR Live:
International Film Festival Rotterdam live

at the Pod Baranami Cinema
January 29-31, 2016 (click for English version)Zapraszamy do udziału w wydarzeniu organizowanym w ramach 45. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie (IFFR).

W ciągu trzech dni w Krakowie pokazanych zostanie pięć filmowych premier z programu Festiwalu, a po seansie widzowie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z twórcami.

IFFR Live jest częścią 45. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie (IFFR). To prezentacja pięciu premierowych filmów z programu Festiwalu, która odbywa się jednocześnie w kilkudziesięciu europejskich miastach. Kraków już po raz drugi będzie reprezentowany przez Kino Pod Baranami. Dzięki przekazowi na żywo, krakowscy widzowie będą mieli możliwość zobaczyć nie tylko filmy, ale także reżyserów oraz aktorów, którzy pojawią się na tegorocznym IFFR. Po pokazach, publiczność z całej Europy zostanie zaproszona do uczestniczenia w transmitowanych na żywo spotkaniach z twórcami oraz będzie mogła wziąć udział w sesji Q&A przy pomocy Twittera (#livecinema).

To świetna okazja do uczestniczenia w jednym z najciekawszych festiwali filmowych w Europie - bez opuszczania Krakowa!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku - TUTAJ!

Filmy z polskimi napisami.

Films in original version with Polish subtitles.
(click for English version)PROGRAM:

piątek, 29 stycznia 2016
20.00  AS I OPEN MY EYES
| À PEINE J’OUVRE LES YEUX
reż. Leyla Bouzid, Francja/Tunezja 2015, 102’

sobota, 30 stycznia 2016
16.00 
THE MODEL | THE MODEL
reż. Mads Matthiesen, Dania 2016, 105’
20.00  PREJUDICE | PRÉJUDICE
reż. Antoine Cuypers, Belgia 2015, 105’

niedziela, 31 stycznia 2016
16.00
 LA NOVIA | LA NOVIA
reż. Paula Ortiz, Hiszpania 2015, 93’
20.00  THE GARBAGE HELICOPTER | SOPHELIKOPTERN
reż. Jonas Selberg Augustsén, Szwecja/Katar 2015, 100’BILETY:
18 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)


O FILMACH:

AS I OPEN MY EYES
| À PEINE J’OUVRE LES YEUX
reż. Leyla Bouzid, Francja/Tunezja 2015, 102'

Dubai International Film Festival 2015:
nagroda Muhr Awards w kategorii Best Fiction Feature
Stockholm Film Festival 2015:
nominacja do nagrody The Bronze Horse za najlepszy film
Venice Film Festival 2015:
nagroda Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego

Tunezja, miesiące poprzedzające Arabską Wiosnę. 18-letnia Farah jest wokalistką w zespole, który w swojej twórczości nie stroni od treści politycznych. Młoda artystka, występując z wywrotowym repertuarem w barach i nocnych klubach, przeciwstawia się nie tylko rządowej cenzurze, ale i własnej matce, która chciałaby dla córki bezpiecznej kariery lekarki. Nagroda sieci Europa Cinemas na ostatnim festiwalu filmowym w Wenecji.


THE MODEL | THE MODEL
reż. Mads Matthiesen, Dania 2016, 105'

Kiedy debiutująca w świecie mody Emma dostaje szansę spełnienia swojego marzenia o zostaniu top modelką, porzuca codzienne życie w Danii i przenosi się do Paryża. Podczas jednej z sesji zdjęciowych poznaje atrakcyjnego fotografa, w którym się zakochuje. Wkrótce ich relacja przeradza się w niebezpieczną dla Emmy obsesję. Utrata niewinności jest kosztem, jaki musi ponieść, by utrzymać wymarzoną pracę.


PREJUDICE | PRÉJUDICE
reż. Antoine Cuypers, Belgia 2015, 105' (premiera międzynarodowa)

Rodzinna psychodrama w reżyserii debiutującego w filmie fabularnym Antoine'a Cuypersa. 32-letni Cédric dowiaduje się, że jego siostra spodziewa się dziecka. Podczas gdy cała rodzina cieszy się z radosnej nowiny, mężczyzna przyjmuje ją z mieszanymi uczuciami. Dręczy go poczucie krzywdy i jest przekonany, że padł ofiarą niesprawiedliwych uprzedzeń. Jedność i harmonia rodziny zostaje wystawiona na próbę...


LA NOVIA | LA NOVIA
reż. Paula Ortiz, Hiszpania 2015, 93'

9  nominacji do Feroz Awards 2016: najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka, najlepszy scenariusz, najlepsza reżyseria, najlepszy film w kategorii dramat, najlepszy plakat, najlepszy trailer, najlepsza muzyka 
3 nominacje do Gaudi Awards 2016: najlepszy film niekataloński, najlepsza rola żeńska, najlepszy charakteryzacja
12 nominacji do Goya Awards 2016: najlepszy aktor, najlepsza aktorka, najlepsza rola drugoplanowa żeńska, najlepszy debiut męski, najlepsza adaptacja filmowa, najlepsza reżyseria, najlepsza muzyka, najlepszy film, najlepsza charakteryzacja, najlepszy dźwięk, najlepsza produkcja, najlepsze zdjęcia, najlepsza produkcja

Filmowa adaptacja uznanej sztuki Federica Garcii Lorki Krwawe gody, przedstawiająca tragiczną historię nielegalnego, pełnego namiętności miłosnego trójkąta, w którym narzeczona porzuca pana młodego, nie mogąc dłużej ignorować rosnącego pożądania wobec kochanka. Reżyserka zachowała w filmie wiele z poetyckiego języka literackiego pierwowzoru, wzbogacając go o zachwycającą warstwę wizualną i zmysłową hiszpańską muzykę.


THE GARBAGE HELICOPTER | SOPHELIKOPTERN
reż. Jonas Selberg Augustsén, Szwecja/Katar 2015, 100’

Minimalistyczny, czarno-biały film drogi, przesiąknięty surrealistycznym poczuciem humoru. Debiut fabularny Jonasa Selberga Augustséna, w którm pobrzmiewają echa wczesnej twórczości Jima Jarmuscha i Akiego Kaurismäkiego. Gdzieś w Szwecji, gigantyczny kontener na śmieci transportowany przez helikopter zrywa się z łańcucha. Pojemnik uderza o ziemię z ogromną siłą, a śmieci rozsypują się po okolicy. W tym samym czasie pewna starsza kobieta budzi się z myślą, że musi odzyskać swój stary zegar, który ponad rok wcześniej został oddany do naprawy. Dzwoni do swoich wnuków, prosząc o pomoc. Młodzi wyruszają w podróż do babci...
Oficjalna strona IFFR Live: TUTAJ.


SPOT:


Bookmark and Share

archiwum