kpb

Manhattan Short Film Festival 2015


niedziela, 4 października 2015, godz. 19.00

// Sunday, October 4th, 2015, 7 p.m.
(click here for English version)Już po raz dziesiąty zapraszamy na pokaz ogólnoświatowego festiwalu filmu krótkometrażowego - 18. Manhattan Short Film Festival. Spośród rekordowej liczby 678 nadesłanych prac z 52 krajów wybrano 10 najlepszych. Wraz z tysiącami widzów na całym świecie weź udział w głosowaniu na najlepszy film

Manhattan Short jest jedynym festiwalem na świecie, który odbywa się jednocześnie w ponad 250 kinach, na sześciu kontynentach, gromadząc setki tysięcy miłośników kina w niemal wszystkich zakątkach globu. Wszystko zaczęło się od niepozornego pokazu kilku krótkich metraży na ekranie zamontowanym na ciężarówce przy Mulberry Street w Nowym Jorku. Za wszystkim stoi Nicholas Mason, który stopniowo przeobraził to kameralne wydarzenie z 1998 roku w fenomen na światową skalę. Od 2006 roku w projekcie bierze udział krakowskie Kino Pod Baranami.

Początkowo wybór zwycięzcy należał do jury złożonego z Susan Sarandon, Erica Stoltza, Laury Linney, Rogera Cormana i Tima Robbinsa, jednak już rok później narodziła się koncepcja "You Be the Judge!", czyli oddania głosu w ręce publiczności. Pomysł okazał się dużym sukcesem i praktykowany jest po dziś dzień.Wyłaniającym się z tegorocznej selekcji tematem przewodnim jest pozycja i znaczenie kobiet w filmie. Widzowie obecni na zeszłorocznej edycji będą mieli okazję ponownie zobaczyć wzrastającą gwiazdę, Marlen Lohse, która jest pierwszą aktorką w historii festiwalu, która dwa lata pod rząd występuje w filmach wyselekcjonowanych do finału MANHATTAN SHORT.

Każdy będzie mógł oddać głos na jeden film. Wynik zostanie przesłany przez organizatorów do centrali konkursu, a ostateczna decyzja ogólnoświatowej publiczności zostanie ogłoszona w poniedziałek 5 października na głównej stronie festiwalu oraz na stronie Kina.

To wydarzenie nie będzie relacjonowane przez telewizję ani nie zostanie nagrane, więc jeśli nie uda ci się go zobaczyć w twoim lokalnym kinie… to nie zobaczysz go już nigdy. Nicholas Mason, założyciel MANHATTAN SHORT

(wyniki MSFF - TUTAJ | for the results - see HERE)

Filmy zaprezentowane zostaną w oryginalnych wersjach językowych z angielskimi napisami, bez polskiego tłumaczenia.


| Film lovers in Krakow will unite with global audiences in 250 cinemas across 6 continents, during MANHATTAN SHORT Film Festival screening at Cinema Pod Baranami on Sunday, October 4th at 7.00 p.m. View and vote on the Finalists' Films in the 18th Annual MANHATTAN SHORT Film Festival!

The films will be presented in original versions with English subtitles
 
(click here for more details)


BILETY:
16 zł | 14 zł


PROGRAM:

(czas trwania: 139' + 10' przerwy)

LISTEN
reż. Hamy Ramezan, Rungano Nyoni, Finlandia/Dania, 12'

Kopenhaga, komisariat policji. Cudzoziemka nosząca burkę chce złożyć skargę. Towarzyszy jej młody syn. Wydaje się, że będący na miejscu tłumacz nie ma zamiaru przekazać tego, co kobieta ma do powiedzenia. 
 
DAD IN MUM
reż. Fabrice Bracq, Francja, 6'

Środek nocy. Z pokoju rodziców dochodzą głośne jęki. Dwie siostrzyczki zaczynają sobie stawiać pytania...

BEAR STORY
reż. Gabriel Osorio, Chile, 10'

Film animowany. Niedźwiedź za pomocą mechanicznych figur opowiada historię swojego życia pewnemu niedźwiadkowi.

FOREVER OVER
reż. Erik Schmitt, Niemcy, 13'

Młoda para układa listę życzeń, chcąc nadać pikanterii swojemu życiu, jednak ich spełnienie prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji.

SHOK
reż. Jamie Donoughue, Kosowo/Wielka Brytania, 21'

Przyjaźń dwóch chłopców zostaje poddana próba podczas walki o przetrwanie w czasie wojny w Kosowie...

GROUNDED
reż.Alexis Mikhalik, Francja, 19'

Stewardessa na lotnisku staje na wysokości zadania, gdy dwójka pasażerów stawia ją w nietypowej sytuacji.

SUNDOWN
reż. Sinem Cezayirli, Turcja, 15'

Bohaterka spędzająca spokojny, słoneczny dzień na plaży nie wie, że nad jej życiem zbierają się właśnie czarne chmury.

PATCH
reż. Gerd Gockell, Szwajcaria/Niemcy, 3'

Kafelki na ścianie przemieniają się w słonia w tej dynamicznej, oryginalnej animacji, bawiącej się perspektywą i abstrakcją. Laureat Nagrody Specjalnej Jury w Annecy.

EL CAMINO SOLO
reż. Shawn Telford, USA, 12'

Biznesmen, którego samochód utknął na środku pustyni, znajduje niespodziewane wsparcie.

BIS GLEICH
reż. Benjamin Wolff, Niemcy, 15'

Pomiędzy dwoma starszymi mieszkańcami Berlina, mieszkającymi naprzeciwko siebie, rodzi się nietypowa więź.

(wyniki MSFF - TUTAJ | for the results - see HERE)


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum