kpb

Baranki Dzieciom - Proszę słonia (2) odnowiony cyfrowo + zabawy masą solną

BARANKI DZIECIOM
PROSZĘ SŁONIA (2) + zabawy masą solną
niedziela, 15 listopada 2015, godz. 11.00


W PROGRAMIE:

PROSZĘ SŁONIA - zestaw bajek (2), ok. 40’
reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska 1968, 40’

Film po rekonstrukcji cyfrowej.

Drugi pokaz odrestaurowanych bajek z cyklu Proszę słonia!

Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…

Film przed i po rekonstrukcji:


Trudno uwierzyć, że ciepła opowieść o przyjaźni małego chłopca z dużym i prawdziwym (choć porcelanowym!) słoniem ma już prawie 40 lat… Wychowało się na niej kilka pokoleń i wszystko wskazuje na to, że będą wychowywać się kolejne.

Szansę na nowe życie film uzyskał dzięki rekonstrukcji cyfrowej, współfinansowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Narodowy Instytut Audiowizualny. Dzięki wsparciu finansowemu dokończeniu uległa rozpoczęta kilka lat wcześniej rekonstrukcja cyfrowa serialu Proszę słonia, a także wykonana pełna rekonstrukcja jego wersji pełnometrażowej. W pracach - wraz z autorem filmu - brały udział firmy: TPS (rekonstrukcja obrazu), Skłodowski Studio Dźwiękowe (rekonstrukcja dźwięku) oraz all DOTS i Chimney Poland.


Odcinki: WITAMINKI | PIERWSZE KROKI | WYCIECZKA ZA MIASTO | POWRÓT DOMINIKA

Zabawy masą solną poprowadzi plastyczka, Dominika Studzińska. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, pracuje jako konserwator zabytków, w wolnych chwilach pracuje w swoim warsztacie - małej pracowni ceramicznej, mieszczącej się w Beskidzie Wyspowym (Warsztat Stu). Tworzy biżuterię i ceramikę użytkową.


BILETY: tylko 10 zł


(PROGRAM zimowej edycji cyklu)
(
FANPAGE na Facebooku)


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

          


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       

Bookmark and Share

archiwum