kpb

Baranki Dzieciom: zima 2015

BARANKI DZIECIOM
ZIMA 2015
11 stycznia – 22 lutego 2015



Kino Pod Baranami wraz z początkiem nowego roku zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę poranków filmowych dla dzieci. W zimowe niedzielne przedpołudnia, gdy na zewnątrz mróz szczypie w uszy, mali kinomani będą mogli zanurzyć się w przytulnym świecie swoich ulubionych filmowych bohaterów.

Tym razem organizatorzy przybliżą maluchom najpiękniejsze klasyczne polskie filmy animowane, z którymi dorastali ich rodzice lub starsze rodzeństwo. Na ekranie pojawią się m.in. Reksio, Bolek i Lolek, Miś Uszatek, Smok Wawelski czy Baltazar Gąbka. Obok tradycyjnych filmów w programie nie zabraknie najnowszych produkcji, które odwołują się do najlepszych wzorców rodzimej kinematografii dla dzieci. Najmłodsi widzowie wyruszą na spotkanie z przygodą w towarzystwie Mami Fatale, poznają wartość przyjaźni dzięki Parauszkowi i jego kompanom oraz nauczą się obserwować i poznawać świat za sprawą niesfornej Florki.

Po każdym seansie filmowym dzieci będą miały możliwość poznawania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach plastycznych i muzycznych oraz zabawach ruchowo-rozwojowych z Famigą.

Ponadto wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów, a także zniżki w kawiarniach przyjaznych dzieciom: Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52) oraz Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15).

BILETY: tylko 10 zł


PROGRAM:

niedziela, 11 stycznia, godz. 11.00
MAMI FATALE - zestaw bajek
, ok. 40’
+ warsztaty bębniarskie

Animowany serial polskiej produkcji.
Opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także by móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Beztroską atmosferę małego domku zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. W zwariowanym świecie Mami Fatale spotkać można prawdziwego wieloryba albo złośliwego sobowtóra, a eksperymenty kulinarne okazują się sposobem na uratowanie przyjaciół z opresji.

Odcinki: ŚNIEŻNE WOJNY | NIESAMOWITA HISTORIA | DAWNO, DAWNO TEMU | PSINOKIO.

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołu Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.


niedziela, 18 stycznia, godz. 11.00
PAMIĘTNIK FLORKI - zestaw bajek
, ok. 45’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

Polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.

Odcinki: JEZIORKO | CIEŃ | SKARBY | FASOLKA.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Tym razem dzieci wezmą udział w warsztatach poświęconych książkom. Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur.


niedziela, 25 stycznia, godz. 11.00
PARAUSZEK I PRZYJACIELE
 - zestaw bajek, ok. 40’
+ zabawy masą solną

Polska animacja lalkowa zrealizowana w technice poklatkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Kompanami Parauszka są: Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek. Losy dziewiątki bohaterów obserwuje wszechwiedząca, mądra Sowa Uhu, która komentuje wydarzenia z punktu widzenia dorosłego. Każdy z odcinków w przystępny dla dzieci sposób porusza takie problemy jak szacunek, przyjaźń, tolerancja, odwaga, wytrwałość czy mądrość. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad życia społecznego, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły. "Parauszek i przyjaciele" to powrót do mądrej dydaktyki, podanej w sposób dostosowany do współczesnych realiów.

ODCINKI: BIWAK | KRÓLEWSKI PIKNIK | NOCNY BOHATER | POSZUKIWACZE SKARBU.

Zabawy masą solną poprowadzi plastyczka, Dominika Studzińska.


niedziela, 1 lutego, godz. 11.00
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI
 - zestaw bajek, ok. 42’
+ warsztaty plastyczne

PRZEZ TRZY MORZA
reż. Edward Wątor, Polska 1970
Smok i kucharz Bartolini płyną przez morze. Ryba-piła przecina im zbiornik z paliwem. Don Pedro niszczy tratwę, ale Smok ratuje przyjaciela z opresji.

PRZEZ KRAJ DESZCZOWCÓW
reż. Stanisław Dülz, Polska 1969
Kucharz Bartolini i Smok Wawelski pędzą samochodem przez kraj Deszczowców. Złośliwy Don Pedro zastawia na nich pułapki, oni jednak szczęśliwie je omijają.

ZDOBYCIE PAŁACU
reż. Stanisław Dülz, Polska 1970
Smok i kucharz Bartolini w poszukiwaniu profesora Gąbki zdobywają pałac w stolicy kraju Deszczowców. Profesora tam jednak nie ma, więc wyruszają w dalszą podróż.

NOCNA BITWA
reż. Józef Byrdy, Polska 1970
Kucharz Bartolini i Smok Wawelski uwalniają w trakcie nocnej bitwy porwanego wcześniej Baltazara Gąbkę z rąk groźnego Wir-Siąpawicy.

DON PEDRO
reż. Wacław Wajser, Polska 1970
Smok i kucharz Bartolini ratują z opresji Don Pedra, który z wdzięczności przyrzeka, że już nie będzie czynił zamachów na życie swoich wybawców.

KIERUNEK KRAKÓW
reż. Stanisław Dülz, Polska 1970
Ekspedycja wraz z odnalezionym profesorem Gąbką wraca do Krakowa. Smok przekształca samochód w samolot i z jego pomocą wszyscy szczęśliwie powracają do stolicy Kraka.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.


niedziela, 8 lutego, godz. 11.00
NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA
 - zestaw bajek, ok. 45’
+ warsztaty artystyczne ze Sztukolotnią

NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA
reż. Lucjan Dembiński, Eugeniusz Ignaciuk, Dariusz Zawilski, Polska 1962-1980

Kultowy serial o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Serial ma charakter edukacyjny - uczy najmłodszych widzów tolerancji, uczciwości i zasad dobrego wychowania.
Zestaw czterech bajek wraz z premierowym odcinkiem z 1962 roku.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Tym razem dzieci wezmą udział w warsztatach poświęconych książkom. Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur.


niedziela, 15 lutego, godz. 11.00
FERIE Z BARANKAMI & REKSIEM
REKSIO - zestaw bajek
, ok. 40’
+ warsztaty bębniarskie


REKSIO SPORTOWIEC
reż. Edward Wątor, Polska 1972
Reksio widząc, jak jego pan wykonuje ćwiczenia gimnastyczne, także zaczyna uprawiać sport.

REKSIO STRAŻAK
reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1972
Reksio bierze udział w gaszeniu pożaru. Piesek przechodzi szkolenie strażackie i bohatersko ratuje zagrożoną przez ogień spanielkę.

REKSIO DOMATOR
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1971
Reksio zakochuje się i pod wpływem tego uczucia gruntownie zmienia swoje przyzwyczajenia.

REKSIO MAGIK
reż. Edward Wątor, Polska 1973
Reksio ogląda występy wędrownego magika i w marzeniach sam zostaje prestidigitatorem, który potrafi wyczarowywać ogromną ilość smacznych kości.

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołu Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.


niedziela, 22 lutego, godz. 11.00
FERIE Z BARANKAMI & BOLKIEM I LOLKIEM
ZABAWY BOLKA I LOLKA - zestaw bajek
, ok. 40’
+ Ruchy maluchy! - zabawy z Famigą


KUSZA

reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1963
Zainspirowani filmem o Wilhelmie Tellu Bolek i Lolek powtarzają legendarny strzał do jabłka. Bolek ustawia jabłko na głowie Lolka i strzela z kuszy. Na szczęście zabawa chłopców, podobnie jak w słynnej legendzie, kończy się szczęśliwie.

DZIELNI KOWBOJE
reż. Stanisław Dülz, Polska 1963
Bolek i Lolek zobaczyli w telewizji western i postanawiają zostać kowbojami. Ich zbyt głośne zabawy ukróca poirytowany pies.

SKRZYŻOWANIE SZPADY
reż. Wacław Wajser, Polska 1963
Po obejrzeniu w telewizji filmu z Zorro chłopcy wymyślają sobie zabawę, w której naśladują wyczyny filmowego bohatera. Wyrządzają przy tym pewne szkody, które muszą później naprawić.

INDIAŃSKIE TROFEUM
reż. Alfred Ledwig, Polska 1963
Bolek i Lolek malują twarze pomidorami, wyrywają kurom pióra i rozbijają na wyspie wigwam. Indiańską zabawę kończy baran, który niszczy chłopcom obóz.

Zabawy poprowadzą animatorzy z Famigi - nietuzinkowego centrum rodzinnego, oferującego rozmaite zajęcia dla dzieci oraz rodziców, specjalizującego się w organizacji urodzin dla dzieci i imprez plenerowych dla całej rodziny.


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM





Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!



PARTNERZY CYKLU

                       

      


PATRONI:

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       
                CzasDzieci.pl

Bookmark and Share

archiwum