kpb

Sen o Warszawie - weekendowe pokazy specjalne

SEN O WARSZAWIE - weekendowe pokazy specjalne

piątek-niedziela
, 28-30 listopada 2014, godz. 15.20
piątek-niedziela
, 21-23 listopada 2014, godz. 15.00Kino Pod Baranami zaprasza na weekendowe pokazy specjalne biograficznej opowieści o Czesławie Niemenie pt. Sen o Warszawie. Dokument Krzysztofa Magowskiego otworzył tegoroczną edycję Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

W filmie Sen o Warszawie wykorzystano wiele materiałów archiwalnych oraz muzykę autorstwa Czesława Niemena. O artyście opowiadają jego przyjaciele oraz dziennikarze muzyczni. Ich wypowiedzi dają obraz nie tylko Niemena, ale także polskiej sceny muzycznej okresu PRL-u.

„Sen o Warszawie” to pozycja obowiązkowa dla fanów Niemena, ale nie tylko, bo Magowskiemu udało się uniknąć sentymentalnego tonu i film układa się w przykuwającą opowieść o genialnym muzyku, który zrobił oszałamiającą karierę i zapewnił sobie trwałe miejsce w historii, choć życie go nie rozpieszczało
(Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego)

Pokazy od piątku do niedzieli (28-30 listopada) o godz. 15.20 w Kinie Pod Baranami.

Film wyświetlany z angielskimi napisami.
| The film will be shown with English subtitles.


BILETY:
18 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)


O FILMIE:

SEN O WARSZAWIE
| SEN O WARSZAWIE
reż. Krzysztof Magowski, Polska 2014, 111’

Zmarły przed dziesięcioma laty Czesław Niemen był postacią ikoniczną dla kilku pokoleń Polaków. W czasach Peerelu zdołał podnieść muzykę rozrywkową do rangi prawdziwej sztuki, zdobywając rozgłos również poza granicami kraju. Urodził się w 1939 roku w Starych Wasiliszkach (dzisiejsza Białoruś), a jego biografię w znacznym stopniu ukształtowała burzliwa historia tej części Europy. Film jest portretem charyzmatycznego muzyka, złożonym z unikalnych archiwaliów i wspomnień jego bliskich.

| Czesław Niemen, who died ten years ago, was an icon for several generations of Poles. In Poland under communism he managed to raise popular music to the rank of true art. He was born in 1939 in Stare Wasiliszki (today’s Belarus) and his biography was largely shaped by the tempestuous history of this part of Europe. The film is a portrayal of the charismatic musician, made up of unique archive materials and reminiscences of his family and friends.

The film will be screened with English subtiles.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum