kpb

Baranki Dzieciom - jesień/zima 2013

BARANKI DZIECIOM
JESIEŃ/ZIMA 2013


15 września - 15 grudnia 2013




Kolejna edycja niedzielnych poranków filmowych dla dzieci w Kinie Pod Baranami zapowiada się ekscytująco. Co tydzień maluchy będą mogły śledzić nowe przygody ulubionych animowanych bohaterów oraz rozwijać swoje talenty i zainteresowania podczas różnorodnych warsztatów: plastycznych, muzycznych, ruchowych itd.

Zaczęliśmy od podróży na Wyspy Karaibskie, gdzie Baranki na Jamajce gościły wraz z Bolkiem i Lolkiem. Po projekcji odbyły się znane i lubiane przez maluchy warsztaty bębniarskie. W kolejne jesienno-zimowe niedziele w Kinie Pod Baranami spacerować będziemy po kolorowej łące, wyruszymy w poszukiwanie Baltazara Gąbki, w rytmie flamenco zawędrujemy do Hiszpanii, a w Rumunii poznamy sympatyczną dziewczynkę Mihaelę, bohaterkę rumuńskiej bajki dla dzieci. Będziemy także honorowo walczyć u boku Błękitnego Rycerzyka, a z Plastusiem poznamy sekrety szkolnego piórnika.

Po każdym seansie zapraszamy młodych widzów na ogólnorozwojowe warsztaty nawiązujące do tematyki obejrzanych przez nich bajek. Autorskie pomysły Famigi i Sztukolotni pobudzą i rozwiną wyobraźnię plastyczną i przestrzenną dzieci. Instruktorzy z Planety Sportu zadbają o dobrą kondycję fizyczną maluchów, a dzięki zajęciom florystycznym dzieciaki poznają tajemnice natury. Nowością będą zabawy masą plastyczną Ciasto-Plasto, z której można ulepić cały świat! Nie zabraknie również atrakcji muzycznych - zaprzyjaźniona Krakowska Szkoła Flamenco Almoraima przygotuje dla maluchów prawdziwą hiszpańską fiestę, a Mateusz Sarapata - muzyk oraz instruktor zajęć perkusyjnych - poprowadzi warsztaty gry na bębnach.

Na początku grudnia w Kinie Pod Baranami nie może zabraknąć Świętego Mikołaja, który obdaruje wszystkie przybyłe dzieci prezentami.

Jesienno-zimową edycję zakończy spotkanie młodych widzów z niemym kinem. Maluchy obejrzą film niemy z muzyką na żywo i skonstruują własne przyrządy optyczne.

Kino Pod Baranami zaprasza w każdą niedzielę o godzinie 11.00.

Jak zwykle dzieci będą miały niepowtarzalną okazję poznania kina „od kuchni” - zachęcamy bowiem do zwiedzania kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Na uczestników cyklu czekają również zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) oraz upominki ufundowane między innymi przez portal Czas Dzieci i Wydawnictwo Zakamarki.

Zachęcamy do "polubienia" Baranków Dzieciom na portalu Facebook.

BILETY: tylko 10 zł


PROGRAM:

niedziela, 15 września, godz. 11.00
BARANKI NA JAMAJCE

(I Przegląd Filmów Reggae - wydarzenie towarzyszące)

BAJKI O BOLKU I LOLKU - zestaw bajek, ok. 40’
+ warsztaty bębniarskie

W DŻUNGLI
reż. Witold Giersz, Polska 1957, 7’

Przyrodnik zbierający motyle zostaje zaatakowany przez tygrysa. Z pomocą przychodzą mu małe małpki.

BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT
reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1970, 10’

Bolek i Lolek przeżywają burzliwe przygody na Karaibach. Tropią i unieszkodliwiają przemytnika rumu.

WIELKA PODRÓŻ BOLKA I LOLKA: W GŁĘBIACH OCEANU

reż. Zbigniew Stanisławski, Polska 1979, 11’

Bolek i Lolek zmuszeni są do walki z podwodnym smokiem. Na szczęście wychodzą z niej zwycięsko i mogą kontynuować swoją podróż.

WIELKA PODRÓŻ BOLKA I LOLKA: WYSPA BOLKA I LOLKA
reż. Stanisław Dülz, Polska 1979, 10’

Za otrzymaną nagrodę chłopcy kupują wyspę i urządzają na niej ogromne wesołe miasteczko dla dzieci z całego świata. Pracę w nim znajduje także ich dawny przeciwnik - Jeremiasz.

Warsztaty bębniarskie prowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Sarapatę inspiruje rytmika latynoska i zachodnioafrykańska, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich i muzyce rozrywkowej.

W ramach cyklu Baranki Dzieciom prowadzi warsztaty bębniarskie. Podczas tych spotkań dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki, idt.) – ich historię oraz dźwięki jakie można z nich wydobywać – uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.



niedziela, 22 września, godz. 11.00
KOLOROWA ŁĄKA
 - zestaw bajek, ok. 38’
+ zajęcia florystyczne

BIEDRONKA I TULIPAN
reż. Edward Wątor, Polska 1988, 9’

Biedronka zawiera przyjaźń z kolorowym tulipanem. W czasie suszy ratuje mu życie.

SKRZYPCE PASIKONIKA
reż. Edward Wątor, Polska 1989, 10’

Wiatr porwał pasikonikowi jego ukochane skrzypce. Biedronka, żuk i pasikonik wyruszają na poszukiwanie zguby. Odnajdują skrzypce wplątane w pajęczynę. Zdenerwowany pająk nie chce ich oddać. Skrzypce same uwolnią się z pułapki i trafiają do rąk konika polnego.

PAŹ KRÓLOWEJ
reż. Edward Wątor, Polska 1989, 9’
Biedronka, żuk i pasikonik spotykają gąsienicę, którą biorą za potwora. Z gąsienicy powstaje piękny motyl - paź królowej. Trójkę przyjaciół denerwuje jednak zarozumialstwo pazia królowej. Wolą towarzystwo małego, ale skromnego niebieskiego motyla.

SPADAJĄCE GWIAZDKI
reż. Edward Wątor, Polska 1990, 10’
Biedronka, żuk i konik polny czekają na wschód księżyca. Spadają gwiazdy. Przyjaciele pilnują odbicia gwiazdy w kałuży, ale zasypiają. Kiedy się budzą, nie ma ani kałuży, ani gwiazdy. Martwią się, że nie upilnowali gwiazdy. Nadciąga czarna chmura i zaczyna sypać śnieg. Spadają białe gwiazdy.

Zajęcia florystyczne prowadzi Ania Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka. Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będą poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać jak są zbudowane. Zajęcia inspirują dzieci do poznawania świata przyrody.


niedziela, 29 września, godz. 11.00
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI
 - zestaw bajek I, ok. 44’
+ Ciasto-Plasto - zabawy masą plastyczną

SMOK - EXPEDITON

reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1969, 7’

Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolinim na poszukiwanie profesora Baltazara Gąbki, który zaginął w Krainie Deszczowców.

W ZBÓJECKIM OBOZIE
reż. Alfred Ledwig, Polska 1969, 7’

Smok Wawelski i kucharz Bartolini spotykają dziwnych zbójców, którzy goszczą ich u siebie i na pożegnanie obdarowują jeszcze workiem pieniędzy.

OBERŻA POD WESOŁYM KARAKONEM
reż. Edward Wątor, Polska 1969, 7’

Smok Wawelski i kucharz Bartolini zjawiają się w oberży Pod Wesołym Karakonem. Don Pedro w przebraniu niszczy im samochód.

SPOTKANIE ZE SMOKIEM MLEKOPIJEM
reż. Mieczysław Poznański, Polska 1969, 7’

Smok Wawelski i kucharz Bartolini docierają do siedziby smoka Mlekopija. Dostaje się tam także Don Pedro, który puszczając z taśmy ryk smoka płoszy przybyszy.

W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO
reż. Edward Wątor, Polska 1969, 7’

Smok Wawelski i kucharz Bartolini przybywają do kraju króla Słoneczko, który ma im za złe, że są jedynymi nieopalonymi stworzeniami w jego państwie.

UCIECZKA
rez. Bronisław Zeman, Polska 1969, 7’

Król Słoneczko namówiony przez Don Pedra więzi Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego i każe im się opalać. Pojmanym udaje się jednak w nocy uciec.

Zapraszamy na wspólną zabawę z Ciasto-Plasto - elastyczną masą plastyczną, która odbija się jak piłka, pozwala łatwo stworzyć nowe kolory, a ulepiona figurka utrwala się po odstawieniu na półkę. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł stworzyć postać własnego pomysłu!


niedziela, 6 października, godz. 11.00
DÍA DE LA HISPANIDAD W KINIE POD BARANAMI
 
- Dzień odkrycia Ameryki przez Kolumba

GUCIO I CEZAR
 - zestaw bajek, ok. 45’
+ warsztaty flamenco


Gucio i Cezar to wspaniałe przygody sympatycznych przyjaciół: niezdarnego hipopotama Gucia oraz rozważnego psa Cezara. Zawsze mili, uśmiechnięci, przyjacielscy, zawsze starają się pomóc słabym i bezbronnym. Uwielbiają zabawy i podróże. W każdej chwili są gotowi wyruszyć na podbój nowych nieznanych krain i poznawać nowych przyjaciół. Przeżywają wiele dziwnych przygód w zwykłych miejscach takich jak ogród, kuchnia... Pomaga im w tym ich bujna wyobraźnia.

Warsztaty flamenco poprowadzą tancerze z Krakowskiej Szkoły Flamenco Almoraima. Małgorzata Drzał i Grzegorz Guzik nauczą dzieci podstawowych rytmów i kroków flamenco.


niedziela, 13 października, godz. 11.00
BARANKI W RUMUNII

(Festiwal Kultury Rumuńskiej - wydarzenie towarzyszące)

MIHAELA - zestaw bajek
reż. Nell Cobar, Rumunia 1969, ok. 45' 
+ wspólne zabawy przybliżające dzieciom kulturę Rumunii


Rumuński serial animowany, którego główną bohaterką jest sympatyczna dziewczynka z kucykami - postać stworzona przez karykaturzystę Nella Cobara. Serial był wyświetlany w rumuńskiej telewizji w latach 1970-1980 w ramach programu 1001 wieczorów (tuż przed głównym wydaniem wiadomości) i cieszył się niezwykłą popularnością.


niedziela, 20 października, godz. 11.00
PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA
 - zestaw bajek I, ok. 41’
+ warsztaty bębniarskie prowadzone przez Mateusza Sarapatę

ROMANTYCZNA PRZYGODA

reż. Lechosław Marszałek, Polska 1963, 10’

Błękitny Rycerzyk walczy z groźnym Pająkiem. Dostaje się do niewoli. Wyzwala go wierny mu Konik Polny. Wspólnie uwalniają z niewoli u Pająka Królową Pszczół.

GIERMEK
reż. Stanisław Dülz, Polska 1964, 10’

Giermek Błękitnego Rycerzyka trafia do karczmy, w której przegrywa wszystkie pieniądze w grze w kości z nieuczciwym hersztem opryszków. Przybywa Błękitny Rycerzyk, ratuje swojego Giermka i rozprawia się z opryszkami.

KARAWANA
reż. Edward Wątor, Polska 1964, 10’

Zbójcy napadają na przemierzającą pustynię karawanę. Giermek Błękitnego Rycerza staje w obronie napadniętych. Do walki z opryszkami włącza się Błękitny Rycerzyk i wymierza złoczyńcom sprawiedliwość.

CZARNOKSIĘŻNIK
reż. Stanisław Dülz, Polska 1964, 11’

Wysłany po wodę Giermek Błękitnego Rycerzyka spotyka Czarnoksiężnika, który poddaje go działaniom czarów i dlatego Giermek wraca do swego pana z pustym dzbanem.


sobota, 26 października, godz. 10.30 
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
(Conrad Festival - wydarzenie towarzyszące

pokaz filmu PINOKIO
+ zajęcia plastyczne (prowadzenie: Anna Karlińska)


PINOKIO
reż. Enzo D’Alò, Włochy/Francja/Belgia/Luksemburg 2012, 84’

Wspaniała, pełna humoru i kolorów ponadczasowa historia dla całej rodziny, która oczaruje i rozbawi widzów w każdym wieku. Fantastyczna, iskrząca się kolorami adaptacja książki Carla Collodiego trzyma się bardzo blisko oryginału, z sympatią i zrozumieniem śledząc przemianę Pinokia z nieznośnego, choć pełnego wdzięku pajacyka w przemiłego chłopca z sercem na dłoni. Mimo że wszyscy znamy historię Pinokia, dynamiczna narracja Enzo D'Alò wciąga widzów w każdym wieku w nową podróż wypełnioną wspaniałymi obrazami, niezapomnianą muzyką i mnóstwem serca.


niedziela, 27 października, godz. 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
(Conrad Festival - wydarzenie towarzyszące)

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK - zestaw bajek, ok. 45’
+ kreatywne warsztaty książkowe ze Sztukolotnią

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK
reż. Zofia Ołdak, Polska 1980

Plastusiowy pamiętnik to doskonale wszystkim znana lektura szkolna, w której mały ludzik z plasteliny uczestniczy wraz z dziećmi w pierwszych szkolnych doświadczeniach i wzruszeniach. Z Tosią i jej klasą przeżywa przeróżne perypetie, a także poznaje prawa i obowiązki ucznia.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki.


niedziela, 10 listopada, godz. 11.00
PRZYGODY MYSZKI
 - zestaw bajek, ok. 46’
+ zajęcia plastyczne

MYSZKA NAD WODĄ
reż. Eugeniusz Kotowski, Polska 1975, 7’

Myszka przez nieuwagę kładzie się na grzbiecie żółwia i zasypia. Żółw wchodzi do wody ze śpiącą Myszką. W wodzie atakuje ją szczupak, ale myszce udaje się uciec przed napastnikiem.

MYSZKA NA WYCIECZCE
reż. Eugeniusz Kotowski, Polska 1976, 10’

Myszka wybiera się na wycieczkę. Na noc rozbija swój namiot w pobliżu ruin starego zamku. Myszkę atakuje sowa. Ucieka więc do zamku, a sowa podąża za nią. Myszkę ratuje kret, który wyprowadza ją z zamku swoimi podziemnymi korytarzami.

WYPRAWA DO LASU
reż. Eugeniusz Kotowski, Polska 1976, 10’

Myszka wybiera się do lasu i dowiaduje się o groźnej łasicy. Przestraszona ucieka z lasu, ale łasica puszcza się za nią w pogoń. Na szczęście Myszce udaje się uciec.

IMIENINY CIOCI
reż. Eugeniusz Kotowski, Polska 1977, 9’

Myszka przybywa na imieniny swojej cioci i godzi zwaśnioną solenizantkę z sąsiadem - chomikiem.

MYSZKA I SAMOCHÓD
reż. Eugeniusz Kotowski, Polska 1977, 10’

Myszka wybiera się nad morze samochodem. W czasie jazdy auto odmawia posłuszeństwa i pozostaje na drodze. Na plażę myszka dociera na własnych nogach.


niedziela, 17 listopada, godz. 11.00
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI
 - zestaw bajek II, ok. 42’
+ warsztaty bębniarskie prowadzone przez Mateusza Sarapatę

PRZEZ TRZY MORZA

reż. Edward Wątor, Polska 1970, 7’

Smok i kucharz Bartolini płyną przez morze. Ryba-piła przecina im zbiornik z paliwem. Don Pedro niszczy tratwę, ale Smok ratuje przyjaciela z opresji.

PRZEZ KRAJ DESZCZOWCÓW
reż. Stanisław Dülz, Polska 1969, 7’

Kucharz Bartolini i Smok Wawelski pędzą samochodem przez kraj Deszczowców. Złośliwy Don Pedro zastawia na nich pułapki, oni jednak szczęśliwie je omijają.

ZDOBYCIE PAŁACU
reż. Stanisław Dülz, Polska 1970, 7’

Smok i kucharz Bartolini w poszukiwaniu profesora Gąbki zdobywają pałac w stolicy kraju Deszczowców. Profesora nie ma tu jednak, więc ruszają dalej na poszukiwania.

NOCNA BITWA
reż. Józef Byrdy, Polska 1970, 7’

Kucharz Bartolini i Smok Wawelski uwalniają w trakcie nocnej bitwy porwanego wcześniej Baltazara Gąbkę z rąk groźnego Wir-Siąpawicy.

DON PEDRO

reż. Wacław Wajser, Polska 1970, 7’

Smok i kucharz Bartolini ratują z opresji Don Pedra, który z wdzięczności przyrzeka, że już nie będzie czynił zamachów na życie swoich wybawców.

KIERUNEK KRAKÓW
reż. Stanisław Dülz, Polska 1970, 7’

Ekspedycja wraz z odnalezionym profesorem Gąbką wraca do Krakowa. Smok przekształca samochód na samolot i z jego pomocą wszyscy szczęśliwie powracają do stolicy Kraka.


niedziela, 24 listopada, godz. 11.00
PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA
 - zestaw bajek II, ok. 40’
+ Ciasto-Plasto - zabawy masą plastyczną

MAŁY KWIATEK

reż. Leszek Lorek, Polska 1964, 10’

Zagrożone przez kreta rośliny wpadają w popłoch. Kret porywa jednego z nich do swoich podziemnych korytarzy. Błękitny Rycerzyk śpieszy na ratunek małemu kwiatkowi.

PIERWSZA WYPRAWA
reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1964, 10’

Błękitny Rycerzyk broni Królową Motyli przed agresywnym Trzmielem, który w odwecie porywa ulubionego Pazia Królowej. Rycerzyk odważnie spieszy na ratunek i po dramatycznym pojedynku z Trzmielem uwalnia pazia. W nagrodę Królowa Motyli pasuje Błękitnego Rycerzyka na rycerza.

BIEDRONKA
reż. Leszek Lorek, Polska 1964, 9’

W swojej wędrówce Błękitny Rycerzyk i Giermek spotykają sympatyczną Biedronkę. W nocy Biedronkę porywa Pająk. Błękitny Rycerzyk rusza w pościg za porywaczem i uwalnia Biedronkę.

PIRACI RZECZNI
reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1965, 11’

Błękitny Rycerzyk i Giermek uwalniają gromadę mrówek z niewoli u rzecznych piratów.


niedziela, 1 grudnia, godz. 11.00
SPORTOWE BARANKI

BAJKI O SPORTOWYCH WYCZYNACH BOHATERÓW
- zestaw, ok. 48’
+ zajęcia ruchowe prowadzone przez instruktorów z Planety Sportu

REKSIO SPORTOWIEC

reż. Edward Wątor, Polska 1972, 9’

Reksio, widząc jak jego pan wykonuje ćwiczenia gimnastyczne, zaczyna także uprawiać sport.

BOLEK I LOLEK: SPORTOWCY
reż. Wacław Wajser, Polska 1964, 10’

Bolek i Lolek zwabieni plakatem szkolnej olimpiady przygotowują się do sportowych zawodów. Na szkolnym boisku chłopcy trenują biegi i skoki.

BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT: OLIMPIADA W MEXICO
reż. Józef Byrdy, Polska 1969, 8’

Bolek i Lolek dzięki przypadkowemu zbiegowi okoliczności biorą udział w igrzyskach olimpijskich w Meksyku.

BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT: GRAN PREMIO ARGENTYNY
reż. Wacław Wajser, Polska 1969, 10’

Bolek i Lolek wygrywają wyścig samochodowy w Argentynie.

MIŚ KUDŁATEK: PIERWSZY NA MECIE
reż. Stanisław Dülz, Polska 1973, 9’

Sprowokowany zarozumialstwem małpki Miś wyzywa ją na kolarski pojedynek. Małpka jest szybsza, ale zachowuje się nonszalancko i ulega wypadkowi. Kudłatek zapomina o urazie i pomaga jej.

Planeta Sportu to wykwalifikowana kadra absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacjami z gimnastyki korekcyjnej i fizjoterapii. Instruktorzy poprzez zabawę zachęcą dzieci do ruchu i ćwiczeń fizycznych.


sobota, 7 grudnia
BARANKI W NIEMYM KINIE

(14. Festiwal Filmu Niemego - wydarzenie towarzyszące)


godz. 11.00 - 12.00
MUZYKA W NIEMYM KINIE
prowadzenie: Frá leikskóla


godz. 12.15 - 13.45 
POCZĄTKI KINA
prowadzenie: Sztukolotnia



niedziela, 8 grudnia, godz. 10.30 i 11.00
DISCO MIKOŁAJKI Z FAMIGĄ

Gościem Baranków Dzieciom będzie Święty Mikołaj, który rozda maluchom prezenty.

BARANKI DZIECIOM: POKAZ FILMÓW ANIMOWANYCH - czas trwania: 35’

CHOINKA
reż.Teresa Badzian, Polska 1974

Zabawny film o rywalizacji pomiędzy skrzatami, które przynoszą dzieciom prezenty pod choinkę. Animacja wykonana techniką wycinankową.

PRZYGODY MYSZKI: ZIMOWA WYCIECZKA
reż. Eugeniusz Kotowski, Polska 1983

Myszka wyrusza na nartach na zimową wycieczkę. Spotyka zająca, na którego poluje lis. Udaje się jej pomóc zającowi i przepędzić napastnika.

BOLEK I LOLEK: GDY ZAPŁONIE CHOINKA

reż. Józef Byrdy, Polska 1977 - 50-te urodziny Bolka i Lolka!
Bolek i Lolek ubierają choinkę. Potem zdejmują świeczki, sztuczne ognie, watę i anielskie włosy, aby choinka nie mogła się zapalić.

FAMIGA: DISCO MIKOŁAJKI - MUZYCZNE ZABAWY - czas trwania: 20’
Każdy dobrze wie, że Elfy to niezwykle roztańczony naród, który w rytmie muzyki ciężko pracuje, przygotowując świąteczne paczki. Święty Mikołaj kocha wesołe dźwięki i chętnie pojawia się w miejscach, gdzie radośnie bawią się dzieci. Zapraszamy do wspólnej zabawy i wesołych pląsów w świątecznej oprawie!

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - czas trwania: ok. 40’
Na koniec radosnych tańców odwiedzi nas Święty Mikołaj i rozda każdemu dziecku upominek oraz zbierze zamówienia na przyszły rok :)


niedziela, 15 grudnia, godz. 11.00
HIP-HIP & HURRA - zestaw bajek, ok. 50’
+ zabawy plastyczne

HIP-HIP & HURRA, reż. Elżbieta Wąsik, Polska 2010-2011

Para detektywów - hipopotam Hip Hip oraz łasiczka Hurra, rozwiązują zagadkowe wydarzenie, które miało miejsce w ich miasteczku. Hip Hip i Hurra zastanawiają się, czy wiatr może wiać na życzenie, dlaczego "zniknęły" bociany, gdzie rosną perły i czy rośliny coś jedzą - a rozwiązania zagadek dostarczają dzieciom wiadomości na ten temat. Serial ma charakter zarówno rozrywkowy (bo jest to prawdziwie komediowa parodia poważnych serii detektywistycznych, która dostarczy rozrywki również rodzicom i opiekunom), jak i edukacyjny – przybliża dzieciom świat przyrody, zachęca do jej obserwowania i zadawania pytań.


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM




Kino Pod Baranami siedmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


PARTNERZY CYKLU

                   
        


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Parenting.pl      Mali Turyści 
MiastoDzieci.pl                 
   CzasDzieci.pl

                                             
Bookmark and Share

archiwum