kpb

Letnie Tanie Kinobranie 2013: tydzień 9


LETNIE TANIE KINOBRANIE 2013
wakacyjny przegląd filmowy
w Kinie Pod Baranami
5 lipca - 5 września 2013

Letnie Tanie Kinobranie to 9 tygodni degustowania fascynujących filmowych smaków. Najciekawsze filmy ostatnich lat oraz klasyka kina!

Prezentujemy kino wytrawne i wyraziste, o harmonijnym aromatycznym bukiecie, z dobrych roczników, delikatnie schłodzone w klimatyzowanych salach.

Ponad 150 tytułów! Co tydzień inny cykl tematyczny!
Weź udział w prawdziwym KINOBRANIU!


BILETY: tylko 7 zł!Dobiega końca Letnie Tanie Kinobranie - wakacyjny festiwal filmowy w krakowskim Kinie Pod Baranami. Na pożegnanie tegorocznej edycji proponujemy nutę szaleństwa. Odnajdziemy ją w dwunastu filmach prezentowanych w ramach dziewiątego tygodnia tematycznego Letniego Taniego Kinobrania. To ostatnia szansa, by tego lata nadrobić filmowe zaległości! Bilet na każdy film - tylko 7 zł!

Od normalności do obłędu dzieli nas tylko krok - przekonują twórcy filmów prezentowanych między 30 sierpnia a 5 września pod wspólnym hasłem „O krok od szaleństwa”. Niektórzy robią to z przymrużeniem oka i w oparach absurdu - m.in. Martin McDonagh w czarnej komedii 7 psychopatów, Matteo Garrone w satyrze na świat medialnej fikcji Reality, czy też Quentin Dupieux w filmie Wrong, w którym bohaterowie wczesnych filmów braci Coen zabłądzili w świecie Zagubionej autostrady Davida Lyncha. Inni całkiem na poważnie - m.in. kontrowersyjny tajski reżyser Pen-ek Ratanaruang w czarnym kryminale Headshot. Mroczna karma, Brad Anderson w przewrotnym, mrocznym, utrzymanym w stylistyce noir filmie Mechanik i Paul Thomas Anderson w epickim dziele Mistrz. O krok od szaleństwa znajdziemy się również za sprawą oddziaływania obrazu, tworzącego abstrakcyjne kompozycje w dziele węgierskiego reżysera Sándora Kardosa (Grabarz), do bólu szczerej spowiedzi koreańskiego mistrza filmowej metafizyki Kim Ki-duka (Arirang) i niesamowitej historii opowiedzianej przez młodego polskiego dokumentalistę Michała Marczaka (Fuck For Forest). W trakcie ostatniego tygodnia Letniego Taniego Kinobrania zobaczymy też przejmujące Alpy Giorgosa Lanthimosa, jednego z najzdolniejszych greckich twórców średniego pokolenia, pełne niespodzianek Panaceum Stevena Soderbergha, porównywane do najlepszych filmów Alfreda Hitchcocka, oraz nową, reżyserską wersję słynnego Czasu apokalipsy Francisa Forda Coppoli.

Do końca trwania przeglądu widzowie mogą brać udział w akcji „Zbieraj KINO”, w ramach której po pięciu obejrzanych filmach - szósty film można zobaczyć gratis. Po seansach mogą zaś próbować swoich sił w konkursie, rozwiązując zagadkę trailera Kinobrania 2013. W dwuminutowym trailerze zmontowano 130 fragmentów filmów, prezentowanych na tegorocznym Kinobraniu. Kto odgadnie je wszystkie? (trailer do obejrzenia TUTAJ)


TYDZIEŃ 9 (30 sierpnia - 5 września | August 30 - September 5):
O KROK OD SZALEŃSTWA
// ONE STEP AWAY FROM MADNESS

Od normalności do obłędu jest tylko krok. Czasem trudno zauważyć, kiedy znajdziemy się już po drugiej stronie.
// There is just one step between sanity and madness. Sometimes it’s difficult to notice, when one gets to the other side.


7 PSYCHOPATÓW | 7 PSYCHOPATS
reż. Martin McDonagh, Wielka Brytania 2012, 109’ EN


ALPY
| ALPEIS
reż. Giorgos Lanthimos, Grecja 2011, 93’ EL/EN


ARIRANG
| ARIRANG
reż. Kim Ki-duk, Korea Południowa 2011, 100’ KR


CZAS APOKALIPSY. POWRÓT
| APOCALYPSE NOW. REDUX
reż. Francis Ford Coppola, USA 1979, 197' EN/FR/VI/KH


FUCK FOR FOREST
| FUCK FOR FOREST
reż. Michał Marczak, Polska/Niemcy 2012, 85’ EN/DE/ES/NO


GRABARZ
| A SÍRÁSÓ
reż. Sándor Kardos, Wegry 2010, 85’ HU


HEADSHOT. MROCZNA KARMA
| HEADSHOT
reż. Pen-ek Ratanaruang, Tajlandia 2011, 105’ TH


MECHANIK
| THE MACHINIST
reż. Brad Anderson, Hiszpania 2004, 90' EN


MISTRZ
| THE MASTER
reż. Paul Thomas Anderson, USA 2012, 137’ EN


PANACEUM
| SIDE EFFECTS
reż. Steven Soderbergh, USA 2013, 106’ EN/FR


REALITY
| REALITY
reż. Matteo Garrone,Włochy/Francja 2012, 116' IT


WRONG
| WRONG
reż. Quentin Dupieux, USA 2012, 94’ EN


Bilety: tylko 7 zł! // Tickets: only 7 PLN!

z wyjątkiem
DZIESIĘCIU STRZAŁÓW W DZIESIĄTKĘ
| with the exception of the PERFECT TEN
10 hitów po 10 złotych | 10 hits for 10 PLN each
- filmy oznaczone ikonką
Bookmark and Share

archiwum