kpb

Klitschko - pokazy specjalne

KLITSCHKO - POKAZY SPECJALNE
piątek i niedziela, 9 i 11 września 2011, godz. 21.15

Niezwykła historia dwóch ukraińskich braci, którzy wstrząsnęli światem boksu.

Jeden z nich - Witalij - w sobotę, 10 września, zmierzy się we Wrocławiu z Tomaszem Adamkiem w walce, której stawką będzie pas mistrza świata WBC.


KLITSCHKO | KLITSCHKO
reż. Sebastian Dehnhardt, Niemcy 2011, 110’

Prawdziwa historia dwóch najbardziej znanych braci w świecie boksu: Vitalija i Wladimira Klitschko. Poznaj ich dzieciństwo spędzone na Ukrainie, w okolicy skażonych terenów Czarnobyla, pierwsze sukcesy, porażki i ciężką drogę do kariery w czasach rozpadu Związku Radzieckiego. Szansą na międzynarodową karierę była dla braci przeprowadzka na Zachód, gdzie pod okiem pierwszych, profesjonalnych trenerów Wladimir trafił do czołowych zawodników warszawskiej Gwardii. Pasmo największych sukcesów rozpoczyna się w 1996 roku pierwszą zawodową walką Vitalija i debiutem Wladimira na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie.

Poznajcie tajemnice tryumfalnej bokserskiej podróży - z ukraińskiej sali treningowej na najsłynniejsze ringi bokserskie świata. Unikatowe wypowiedzi rodziców braci Kliczko, ich przyjaciół oraz największych rywali pozwolą zrozumieć fenomen ich spektakularnej drogi na szczyt. Właściciele pasów mistrzowskich najważniejszych federacji bokserskich, posiadacze tytułów doktorskich Uniwersytetu w Kijowie, czynni uczestnicy życia politycznego Ukrainy, przede wszystkim - bracia, którzy obiecali swojej matce, że nigdy, za żadne pieniądze, nie skrzyżują ze sobą rękawic.


Bookmark and Share

archiwum