kpb

Psychowibracje w kinie - Oda do radości

Psychowibracje to projekt organizowany wspólnie z Gutek Film oraz Polskim Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów Psychologii (PSSiAP). To cykliczne pokazy specjalne filmów ambitnych, odważnych, niezależnych. Projekcje poprzedzają wprowadzenia, a po filmie odbywa się dyskusja.

W poniedziałek24 kwietnia, o godz. 19.30, zapraszamy na jeden z najciekawszych debiutów polskich ostatnich lat: ODA DO RADOŚCI, reż. Anna Kazejak-Dawid, Jan Komasa, Maciej Migas.

Bilety dla studentów Psychologii za okazaniem legitymacji studenckiej w cenie 10 zł!

Oda do radości to trzech reżyserów, trzy historie, trzy wizje jednej - polskiej rzeczywistości. Bohaterami historii są młodzi ludzie z różnych środowisk i regionów. Ich losy splatają się w jednym miejscu - autobusie do Londynu.

Andrzej Wajda, który przewodniczył obradom jury ostatniego festiwalu w Gdyni, które wyróżniło Odę do radości, powiedział:
- „Oda do radości” to ważny film, będący próbą naszej oceny sytuacji w jakiej dziś jest Polska i w jakiej wchodzimy do Europy. Uważam go za jeden z najbardziej udanych debiutów polskiego kina ostatnich lat. Zachwyca mnie fakt, że pojawia się zupełnie nowa możliwość oglądania filmów. Piękne jest, że to właśnie „Oda do radości” została wybrana jako pierwszy film, który rozpocznie tę nową erę więzi pomiędzy widzem, a filmem. Choć robię filmy od 50 lat, nigdy nie przypuszczałem, że dożyję takiego momentu. To wszystko razem składa się na piękne wydarzenie, które będzie początkiem zupełnie nowej ery dystrybucji filmowej i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

 

Bookmark and Share

archiwum