kpb

Trifonidis/Czekała/Rozenman

Maciej Trifonidis

Kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, wydawca oraz animator kultury. Zbieracz dźwięków, kolekcjoner brzmień, obserwator muzycznych procesów i nieokiełznany poszukiwacz. Założyciel i lider zespołów: Trifonidis Orchestra, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis Down Town Project. Współtwórca formacji Horny Trees. Autor kilkunastu płyt autorskich i książki Samotność astronauty. Muzyka Trifonidisa jest eklektyczna i wielobarwna. Kompozytor łączy i przetwarza brzmienia, nastroje i inne znamienne elementy muzyki etnicznej, jazzowej oraz współczesnej kameralistyki, zachowując przy tym swój indywidualny styl i język muzyczny. Zabawa fakturą i formą, oryginalne aranżacje i instrumentacja, akustyczne brzmienie połączone niekiedy z elektroniką i efektami dźwiękowymi oraz pewna programowość jego muzyki powodują, że każdy z jego albumów stanowi odrębną opowieść i osobistą wypowiedź artysty. Komponuje muzykę na duże orkiestrowe składy, zespoły kameralne, jak również utwory solowe i miniatury. Koncertuje w Polsce i Europie. Tworzy muzykę autorską, lustracyjną, filmową. Prowadzi wydawnictwo Slowdown Records.

 

// Facebook

 

Łukasz Czekała

Eksplorator i propagator brzmienia elektrycznych skrzypiec, entuzjasta pogłosów oraz technik samplingu i zapętlania, improwizator, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek zespołów Backspace, Szy-Szy Kaan Jazz Group.

 

Adam Rozenman

Muzyk perkusjonista specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych afro-kubańskich, brazylijskich i blisko-wschodnich. Uczył się gry od mistrzów w Izraelu, Brazylii, Burkina Faso i na Kubie, tam też zdobył pierwsze doświadczenia na scenie. W Polsce grał z różnymi zespołami i muzykami, m. in. z Cukunft, Alamut oraz Magdą Piskorczyk, Krzysztofem Ścierańskim i Dimą Gorelik, czy 3275 kg Orchestra.

 

| Maciej Trifonidis, Łukasz Czekała and Adam Rozenman experiment with sound in a playful search for emotion.

 

Muzycy wystąpią w ramach 19. Festiwalu Filmu Niemego:

PRIMABALERINA reż. Mauritz Stiller
HOTEL IMPERIAL reż. Mauritz Stiller
piątek, 7 grudnia 2018, godz. 18.15

 

| THE PRIMA BALLERINA | BALLETTPRIMADONNAN
dir. Mauritz Stiller
| HOTEL IMPERIAL dir. Mauritz Stiller
Friday, December 7, 2018, 6.15 p.m.

Bookmark and Share