kpb

Searching

tytuł oryginalny: Searching

reżyseria: Aneesh Chaganty
aktorzy: John Cho, Debra Messing, Joseph Lee, Michelle La, Sara Sohn, Thomas Barbusca

czas trwania: 101 min.
produkcja: USA 2018
premiera: 2018-09-28
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

MFF w Locarno 2018: nominacja do nagrody Variety Piazza Grande
MFF Sundance 2018: Nagroda Alfreda P. Sloana

Lokalna policja otwiera śledztwo w sprawie zaginięcia szesnastoletniej dziewczyny. Po 37 godzinach bez jakiegokolwiek tropu, jej ojciec decyduje się sam sprawdzić miejsce, w którym nikt nie szukał śladów jego córki - jej laptop.

Searching to nagrodzony na festiwalu Sundance przełomowy formalnie thriller, którego akcja toczy się na ekranach telefonów, komputerów i telewizorów. Widzowie śledzą internetowe ścieżki kontaktów dziewczyny żyjącej w świecie cyfrowych komunikatorów i sieci. Wykorzystując uzyskane w ten sposób nagrania z kamer przemysłowych czy filmików na Youtube jej ojciec musi odnaleźć się w tej rzeczywistości zanim dziewczyna zniknie na zawsze.

Debiut Aneesha Chaganty'ego to trzymająca w napięciu opowieść o prywatnym śledztwie zdesperowanego rodzica, a zarazem komentarz na temat relacji między człowiekiem i technologią. W filmie wystąpili John Cho (Star Trek: W nieznane) i Debra Messing (serial Will i Grace).

 

MEDIA O FILMIE:

Jedno z największych filmowych zaskoczeń roku. Searching to nie jest kolejny przekombinowany pseudo-thriller, wykorzystujący nowoczesne technologie. To wciągający i brawurowo opowiedziany kryminał, którego akcja rozgrywa się na ekranach laptopów i smartfonów. - Przemysław Dobrzyński, Spidersweb.pl

Searching nie tylko opowiada trzymającą w napięciu, zaskakującą historię kryminalną, ale również stanowi aktualny komentarz do naszego życia. To również przejmująca historia o sile rodzicielstwa, odkrywająca zarówno jej jasne, jak i ciemne strony. W tej historii nic nie jest proste, co udowadniają liczne i niezwykle zaskakujące, bardzo dobrze przygotowane zwroty akcji. - Michał Piepiórka, Bliżej Ekranu

 

| After David Kim (John Cho)'s 16-year-old daughter goes missing, a local investigation is opened and a detective is assigned to the case. But 37 hours later and without a single lead, David decides to search the one place no one has looked yet, where all secrets are kept today: his daughter's laptop. In a hyper-modern thriller told via the technology devices we use every day to communicate, David must trace his daughter's digital footprints before she disappears forever.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share