kpb

Cierpliwi pacjenci

tytuł oryginalny: Patients

reżyseria: Mehdi Idir, Grand Corps Malade
aktorzy: Pablo Pauly, Soufiane Guerrab, Moussa Mansaly, Nailia Harzoune, Franck Falise

czas trwania: 112 min.
produkcja: Francja 2016
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Cezary 2018: 4 nominacje - najlepszy film, najlepszy film debiutancki (Eric Altmayer, Grand Corps Malade, Jean Rachid, Mehdi Idir, Nicolas Altmayer), najlepszy scenariusz adaptowany (Fadette Drouard, Grand Corps Malade), najbardziej obiecujący aktor (Pablo Pauly)

Wstawać, ubierać się, chodzić, grać w koszykówkę – tych wszystkich czynności Ben nie potrafi wykonać w chwili, kiedy po ciężkim wypadku trafia do ośrodka rehabilitacyjnego. Jego nowi znajomi to tetraplegicy, paraplegicy, osoby z urazami czaszkowo-mózgowymi... Krótko mówiąc: inwalidzi z najwyższej półki. Razem będą odkrywać, czym jest cierpliwość. Będą walczyć, żartować, krzyczeć na siebie, flirtować, a przede wszystkim wspólnie znajdą siły, by na nowo uczyć się życia.
Cierpliwi pacjenci to historia o ponownych narodzinach, o chaotycznej podróży, na którą składają się zwycięstwa i porażki, łzy i salwy śmiechu oraz, co najważniejsze, spotkania: człowiek nie wraca do zdrowia w samotności. Film jest oparty na przeżyciach słynnego francuskiego poety i slamera Grand Corps Malade, który jest również współautorem scenariusza.

 

Pokaz w ramach: 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

 

ZWIASTUN z napisami w j. angielskim:

Bookmark and Share