kpb

Supa Modo

tytuł oryginalny: Supa Modo

reżyseria: Likarion Wainana
aktorzy: Stycie Waweru, Marrianne Nungo, Nyawara Ndambia, Johnson Gitau Chege

czas trwania: 73 min.
produkcja: Kenia/Niemcy 2018
język: angielski, kiswahili
napisy: polskie, angielskie
in English and Kiswahili with Polish and English subtitles
info: Kino Dzieci

© One Fine Day Films

Oscary 2019: kenijski kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Berlinie 2018: Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus - wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego
Cinetopia Film Festival 2018: Nagroda Publiczności
MFF w Edynburgu 2018: Wyróżnienie w Konkursie Międzynarodowym
Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci w Kristiansand 2018: Nagroda EFCA

Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy. Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce.

Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.

 

PRASA O FILMIE:

Supa Modo to subtelna, słodko-gorzka baśń o cierpiącej matce, która z wielką determinacją stara się zapewnić córce radość w jej ostatnich chwilach życia. - Christopher Vourlias, Variety

| Jo, a girl in love with cinema, dreams of becoming a superhero. Unfortunately, she is suffering from an incurable disease. After leaving hospital, her overbearing mother tries to protect her from everything that could affect her health. Thus, she attempts to keep her locked inside. Meanwhile, Jo's older sister sees in her the potential to become a true superhero. With the aid of a small town, she decides to do everything possible, so that she can fulfill her greatest dream.

 

Film prezentowany w ramach: 5. Festiwal Filmowy KINO DZIECI 2018

Wcześniej w ramach: Festiwal AfryKamera 2018

 

ZWIASTUN z napisami w j. angielskim:

Bookmark and Share