kpb

Nieporadne miłości

tytuł oryginalny: Amori che non sanno

reżyseria: Francesca Comencini
aktorzy: Lucia Mascino, Thomas Trabacchi, Carlotta Natoli, Valentina Bellè, Camilla Semino Favro, Filippo Dini, Iaia Forte

czas trwania: 92 min.
produkcja: Włochy 2017
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Cinema Italia Oggi

MFF w Locarno 2017: nominacja do nagrody Variety Piazza Grande

Claudia i Flavio byli w sobie bardzo zakochani. Teraz, kiedy się rozstali, ich świat dryfuje w nieokreślonym kierunku. Koniec relacji okazał się traumatyczny dla romantycznej Claudii, która nie umie zapomnieć o tym, co ich łączyło. Natomiast dla Flavia nowy rozdział  jest koniecznością, naglącą potrzebą podsycaną spotkaniem z młodą Giorgią. W jednej chwili, z dyskretną pomocą letniego deszczu, między mężczyzną a żywiołową trzydziestolatką rodzi się uczucie. Również w życiu Claudii w końcu nadchodzi punkt zwrotny. Z Niną znały się wcześniej, z uczelni. Różnią je pozycja społeczna, wiek i przekonanie, że atencja, którą się darzą, nigdy nie przerodzi się w miłość. Jednak teraz sprawy mają się zgoła inaczej. Czy w ramionach uwodzicielskiej dziewczyny Claudia odnajdzie miłość?

Sentymentalna, a zarazem ironiczna opowieść o nieporadnej miłości, ale i o tym, jak kobiety radzą sobie z rozstaniem i z nowym początkiem, który po nim nadchodzi.

 

| Claudia and Flavio loved one another for a long time. When it all ended, all they see is a world adrift, like. For Claudia the end of their relationship was so traumatic, she seems to be unable to move on. Flavio however is ready to start a new chapter in his life. He meets Giorgia and just a moment between them is all it takes. A turning point in Claudia’s life is also on the horizon. She and Nina already knew one another from university, but are divided by their role, their ages, and the idea that respect would never turn to love. And yet Nina is absolutely beautiful, seductive and marvellous. Now her embrace is ravenous, and has a power that no woman can escape.

 

Film prezentowany w ramach: Cinema Italia Oggi 2018

 

ZWIASTUN w j. włoskim:

Bookmark and Share