kpb

Blue My Mind

tytuł oryginalny: Blue My Mind

reżyseria: Lisa Brühlmann
aktorzy: Luna Wedler, Zoë Pastelle Holthuizen, Regula Grauwiller

czas trwania: 97 min.
produkcja: Szwajcaria 2017
język: szwajcarski niemiecki
napisy: polskie
Swiss German with Polish subtitles
info: Netia Off Camera

Festiwal Filmowy w Zurychu 2017: Critic's Choice Award i Złote Oko (Lisa Brühlmann)

Tuż przed rozpoczęciem letnich wakacji 15-letnia Mia przeprowadza się na przedmieścia Zurychu. Od dawna nie czuje się związana ze swoimi rodzicami. Kiedy w końcu pyta ich czy jest adoptowana, jej matka czuje się urażona, ale nie odpowiada. Dodatkowo ciało dziewczyny ciągle się zmienia. Początkowo niemal niezauważalnie, wreszcie z siłą, która zupełnie wytrąca ją z równowagi. Mia próbuje sobie radzić z pomocą używek w nadziei, że to zagłuszy trudne emocje, ale prawa natury są nieubłagane. Transformacja dziewczyny postępuje, a ona zamienia się w istotę, która tkwiła w niej gdzieś głęboko przez lata i teraz zyskuje przewagę.

 

REŻYSERKA O FILMIE:

Blue My Mind mówi o strachu przed wyobcowaniem. O głębokiej potrzebie bycia kochanym, przyzwoleniu na bycie sobą. To w równym stopniu film o dorastaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Ale ten film przedstawia zmiany nieodłącznie związane z dojrzewaniem w nowym świetle. Chciałam skonfrontować widzów z tym pytaniem, jakie to uczucie kiedy Twoje własne ciało rządzi się swoimi prawami, kiedy zaczyna się zmieniać i nie ma od tego odwrotu. Moja bohaterka przede wszystkim decyduje się walczyć z narastającą presją, stawia czoła rosnącym wymaganiom przez cały czas pozostając niesamowicie dzielna.

 

| Just before the summer vacation 15-year-old Mia and her parents move to the suburbs of Zürich. She has long felt estranged from her parents, and when she asks whether she might be adopted her mother becomes offended – but doesn‘t reply. While Mia plunges into a wild teenager existence in an attempt to cope with it all, her body begins to change oddly. First hardly noticeably, but then with a force that threatens to drive her out of her mind. In her despair she attempts to numb herself with sex and drugs, hoping to halt the tidal wave that is overwhelming her. But nature is more powerful. Mia’s transformation progresses inexorably, and she turns into the being which has slumbered within her for years…and is now gaining the upper hand.

 

KUP BILET: TUTAJ

 

Pokaz w ramach: Netia OFF Camera 2018  

 

Wcześniej w ramach: IFFR Live 2018

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share