kpb

La Holandesa (Messi and Maud)

tytuł oryginalny: La Holandesa

reżyseria: Marleen Jonkman
aktorzy: Rifka Lodeizen, Guido Pollemans, Carolina Diaz

czas trwania: 92 min.
produkcja: Holandia 2017
język: hiszpański, holenderski
napisy: polskie, angielskie
in Spanish and Dutch with Polish and English subtitles
info: IFFR LIVE

W życiu przydarzają nam się sytuacje, które nic nie zmieniają; takie, które udaje nam się przezwyciężyć oraz kryzysy, w których nie pozostaje nam nic innego, jak tylko kompletnie zburzyć swoje dotychczasowe przekonania i zacząć wszystko od nowa.
Para Holendrów, Maud i Frank, wyjeżdżają na wspólne wakacje do Chile. Ich związek jest kruchy, a Maud znajduje się na skraju załamania. Po latach starań dociera do nich, że nigdy nie będą mieć dzieci. Po kolejnej kłótni kobieta zostawia męża i wyrusza w samotną podróż. Po drodze spotyka różnych ludzi, z każdą nowo nawiązaną znajomością zmieniając swoją tożsamość. W nieoczekiwany sposób zaprzyjaźnia się z małym chłopcem - Messim, którego dziecięca radość powoli zapełnia jej pustkę w sercu. Oboje ruszają na wyprawę, która pozwoli im odnaleźć siebie samych na nowo.

 

La Holandesa to prawdziwie inspirujące kino drogi, którego bohaterowie dają sobie nawzajem szansę rozpocząć swoje życie na nowo. W roli głównej wystąpiła znakomita holenderska aktorka Rifka Lodeizen, którą widzowie mieli okazję oglądać w poruszającym dramacie Niknięcie Boudewijna Koole.

 

| Maud and Frank are on holiday in Chile. Their relationship is fragile and so is Maud. After many years of trying, it is now time to face the fact that they will never have children. However, Maud is in denial. After a huge fight with Frank she runs off and sets out on a road trip through Chile to get her life back on track. When she befriends Messi, a local boy who fills a void in her heart, the pair embark on a roadtrip to reinvent themselves.

 

Film prezentowany w ramach: IFFR Live 2018

ZWIASTUN z napisami w j. angielskim:

Bookmark and Share