kpb

Pin Cushion

tytuł oryginalny: Pin Cushion

reżyseria: Deborah Haywood
aktorzy: Lily Newmark, Joanna Scanlan, Loris Scarpa

czas trwania: 82 min.
produkcja: Wielka Brytania 2017
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Netia Off Camera

Bardzo związane ze sobą Lyn i jej córka Iona zaczynają nowe życie w nowym w mieście. Chociaż początki były trudne, Ionie udaje się wreszcie znaleźć trzy przyjaciółki, a nawet atrakcyjnego chłopaka. Zepchnięta na boczny tor matka nie zamierza zostawać w tyle i próbuje nawiązać bliższą znajomość z sąsiadką. Tymczasem nowe koleżanki Iony nie mają tak czystych intencji, jak jej się początkowo wydawało. Zagubiona dziewczyna podejmuje coraz bardziej desperackie kroki, żeby się dopasować. Chociaż obie udają, że wszystko jest w porządku, tak naprawdę żadna z nich nie może się odnaleźć w nowym towarzystwie. Nie chcąc przyznać się przed sobą do porażki, matka i córka uciekają w świat fantazji i kłamstw.

 

Gotycka baśń rozgrywająca się na przedmieściach zamieszkałych przez brytyjską klasę robotniczą. Bystre spojrzenie reżyserki i autorki scenariusza Deborah Haywood sprawia, że widzowie mogą przyjrzeć się z bliska skomplikowanym kobiecym relacjom i powtarzającym się wzorcom zachowań. Śledząc ich losy, autorka filmu przedstawia psychologiczne skutki przemocy i zastraszania w każdym wieku i przywołuje bolesną prawdę o tym, że niektórzy tyrani z wiekiem nie stają się wcale bardziej dojrzali.

 

| Super close mother Lyn and daughter Iona are excited for their new life in a new town. Determined to make a success of things after a tricky start, Iona becomes ‘best friends’ with three other girls from school. Used to being Iona’s bestie herself, her mother feels left out, so she also makes friends with her neighbour. As much as they both pretend to each other that everything is fine, things aren’t going great for either of them. Iona struggles with the girls, who act more like frenemies than friends, and Belinda won’t give Lyn her stepladders back. Both Mother and Daughter retreat into fantasy and lies.

 

KUP BILET: TUTAJ

 

Pokaz w ramach: Netia OFF Camera 2018  

 

Wcześniej w ramach: IFFR Live 2018

 

ZWIASTUN: w j. angielskim:

Bookmark and Share