kpb

Cudowny chłopak

tytuł oryginalny: Wonder

reżyseria: Stephen Chbosky
aktorzy: Jacob Tremblay, Julia Roberts, Owen Wilson

czas trwania: 113 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2018-01-19
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie


Nagrody BAFTA 2018: nominacja do nagrody za najlepszą charakteryzację

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5. klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w chłopcu siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay (młody gwiazdor znakomitego Pokoju) w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym. Ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie.

 

| Based on the New York Times bestseller, WONDER tells the incredibly inspiring and heartwarming story of August Pullman, a boy with facial differences who enters fifth grade, attending a mainstream elementary school for the first time.

 

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018:
tydzień 4: Czas leczy rany

Wcześniej w ramach: Świąteczne przedpremiery w Kinie Pod Baranami 
i Dojrzałe Kino: Cudowny chłopak (przedpremierowo!)

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share