kpb

Niknięcie

tytuł oryginalny: Verdwijnen

reżyseria: Boudewijn Koole
aktorzy: Rifka Lodeizen, Jakob Oftebro, Elsie de Brauw, Marcus Hanssen

czas trwania: 92 min.
produkcja: Holandia/Norwegia 2017
premiera: 2017-11-17
język: holenderski
napisy: polskie
in Dutch with Polish subtitles
info: od 17 do 19 listopada

Roos odwiedza swoją matkę w Norwegii raz do roku. Tym razem wizyta ma niecodzienny przebieg, a wszystko z powodu złej wiadomości, którą ma jej do zakomunikowania. Zazwyczaj nie jest skłonna do zwierzeń: wszystko z powodu przeszłości, której echa pełne są wzajemnych wyrzutów i nieprzepracowanego bólu. Wypadek sprawia, że matka i córka, po raz pierwszy po latach, zbliżą się do siebie. Wraz z wizytą Roos coś się kończy w beztroskim życiu rodziny mieszkającej na zaśnieżonej norweskiej prowincji. Czy kobieta ostatecznie będzie mogła wreszcie stawić czoła nieubłaganej przyszłości?

 

REŻYSER O FILMIE:

Chciałem uchwycić zagadkę życia, ale ona zawsze się wymyka, jest niezwykle skomplikowana. (...) Niknięcie to film o poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które stawia przed nami życie. Trzeba próbować, ale bez nadziei na ostateczny sukces. - reżyser, Boudewijn Koole

 

'Disappearance' takes place in the remote winter landscape of Norway. Roos visits her mother there yearly, but this time it's different: she brings bad news. However, old pain and numerous reproaches keep Roos from sharing anything with her mother. Aided by her half brother and her old flame, the two women reconcile and Roos is able to make her next and inescapable step.

 

Film prezentowany w ramach: Niknięcie - pokazy weekendowe

 

ZWIASTUN: 

Bookmark and Share