kpb

Porwanie Baltazara Gąbki - zestaw bajek III

tytuł oryginalny: Porwanie Baltazara Gąbki

reżyseria: Stanisław Dülz, Alfred Ledwig, Władysław Nehrebecki, Edward Wątor, Wacław Wajser

czas trwania: 50 min.
produkcja: Polska
język: polski
in Polish

SMOK - EXPEDITION
reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1969, 7’4”
Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolinim na poszukiwanie profesora Baltazara Gąbki, który zaginął w Krainie Deszczowców…

W ZBÓJECKIM OBOZIE
reż. Alfred Ledwig, Polska 1969, 6’56”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini spotykają dziwnych zbójców, którzy goszczą ich u siebie i na pożegnanie obdarowują jeszcze workiem pieniędzy.

W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO
reż. Edward Wątor, Polska 1969, 6’54”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini przybywają do kraju króla Słoneczko, który ma im za złe, że są jedynymi nieopalonymi stworzeniami w jego państwie.

PRZEZ KRAJ DESZCZOWCÓW
reż. Stanisław Dülz, Polska 1969, 6’54”
Kucharz Bartolini i Smok Wawelski pędzą samochodem przez kraj Deszczowców. Złośliwy Don Pedro zastawia na nich pułapki, oni jednak szczęśliwie je omijają.

ZDOBYCIE PAŁACU
reż. Stanisław Dülz, Polska 1970, 6’29”
Smok i kucharz Bartolini w poszukiwaniu profesora Gąbki zdobywają pałac w stolicy kraju Deszczowców. Profesora jednak tu nie ma, więc ruszają na dalsze poszukiwania.

DON PEDRO
reż. Wacław Wajser, Polska 1970, 6’56”
Smok i kucharz Bartolini ratują z opresji Don Pedra, który z wdzięczności przyrzeka, że już nie będzie czynił zamachów na życie swoich wybawców.

KIERUNEK KRAKÓW
reż. Stanisław Dülz, Polska 1970, 6’52”
Ekspedycja wraz z odnalezionym profesorem Gąbką wraca do Krakowa. Smok przekształca samochód na samolot i z jego pomocą wszyscy szczęśliwie powracają do stolicy Kraka.

Bookmark and Share