kpb

Dzika Afryka + Mali giganci (3D)

reżyseria: Patrick Morris, Mike Slee, Neil Nightingale; Mark Brownlow

czas trwania: 86 min.
produkcja: Wielka Brytania
premiera: 2017-10-04
język: polski
in Polish

DZIKA AFRYKA 3D | WILD AFRICA
reż. Patrick Morris, Mike Slee, Neil Nightingale, Wielka Brytania 2015, 43’

Podczas podróży przez magiczne królestwo Afryki, widzowie zanurzą się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryją ich fascynujące sekrety. Dowiedzą się, jak jeziora wulkaniczne wpływają na to, że tysiące flamingów zmienia swój kolor na czerwony, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i dlaczego na równiku pada śnieg.

Zdjęcia do filmu realizowano w 30 lokalizacjach, m.in. w delcie rzeki Okavango w Botswanie, nad Morzem Czerwonym w Sharm El Sheikh (Egipt), w Parku Narodowym Crystal Mountains w Gabonie, w Narodowym Rezerwacie jeziora Bogoria w oraz w Dolinie Suguta w Kenii.

 

ZWIASTUN:

 

MALI GIGANCI 3D | TINY GIANTS
reż. Mark Brownlow, Wielka Brytania 2014, 43’

Pręgowiec amerykański w dzikich lasach i pasikoniszka w spalonych słońcem pustyniach Arizony, pozostawione same sobie szybko zrozumieją, że mogą liczyć tylko na siebie. Mając do czynienia z doświadczonymi rywalami i ogromnymi drapieżnikami, mali bohaterowie muszą wykazać się odwagą, by znaleźć bezpieczne schronienie i jedzenie, które pozwoli im przeżyć zimę. Tylko dzięki swoim genialnym zdolnościom te maleństwa potrafią nie tylko przetrwać, ale zostać władcami ich niewielkiego świata.

Inspiracją dla twórców filmu Mali giganci był serial produkcji BBC Ukryte Królestwa. Pionierskie ujęcia kamery i najnowocześniejsze efekty 3D nadały obserwacji świata zwierząt niepowtarzalną głębię, która pozwala widzom naprawdę zobaczyć i poczuć jak wygląda życie, kiedy ma się niecałe 30 cm wzrostu.

 

ZWIASTUN:

 

Pokaz w ramach: Światowy Dzień Zwierząt - Mała Akademia BBC Earth

Bookmark and Share