kpb

Obdarowani

tytuł oryginalny: Gifted

reżyseria: Marc Webb
aktorzy: Chris Evans, Mckenna Grace, Lindsay Duncan, Jenny Slate, Octavia Spencer

czas trwania: 101 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2017-08-18
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Frank Adler to samotny mężczyzna, który mieszka w małym miasteczku na Florydzie i wychowuje „genialne dziecko” – swoją wybitnie uzdolnioną siostrzenicę Mary. Frank pragnie, aby dziewczynka uczyła się w zwykłej szkole, ale jego bogata i wpływowa matka Evelyn ma inne plany – chce wziąć edukację wnuczki w swoje ręce, rozdzielając tym samym Franka i Mary. Kobieta ma po swej stronie całą armię prawników, podczas gdy Frank może liczyć tylko na dwie osoby: życzliwą mu gospodynię, Robertę i nauczycielkę dziewczynki, Bonnie, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Wkrótce uświadamia sobie, że podobnie, jak wybitne zdolności są darem losu dla Mary, tak pojawienie się dziewczynki w jego życiu jest darem dla niego samego.

 

Najnowszy film Marca Webba, reżysera 500 dni miłości. W rolach głównych wystąpili Chris Evans (Avengersi, Zanim się rozstaniemy) i młodziutka  Mckenna Grace, którym na ekranie towarzyszą Lindsay Duncan (Birdman), Octavia Spencer (Ukryte działania) i Jenny Slate (Obvious Child).

 

| Frank Adler (Chris Evans) is a single man raising a child prodigy - his spirited young niece Mary (Mckenna Grace) in a coastal town in Florida. Frank's plans for a normal school life for Mary are foiled when the seven-year-old's mathematical abilities come to the attention of Frank's formidable mother Evelyn (Lindsay Duncan) whose plans for her granddaughter threaten to separate Frank and Mary.

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 9

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share