kpb

Facet do wymiany

tytuł oryginalny: Rock'n roll

reżyseria: Guillaume Canet
aktorzy: Guillaume Canet, Marion Cotillard, Gilles Lellouche, Ben Foster

czas trwania: 123 min.
produkcja: Francja 2017
premiera: 2017-06-30
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Kiedy piękna, młoda dziewczyna mówi, że nie znajdujesz się już na liście „chodźmy do łóżka” żadnej kobiety, to znaczy, że czas na: a) powolną emeryturę, b) wybieranie nagrobka, c) radykalną zmianę życia i wizerunku!

Guillaume, popularny aktor po 40-stce, dokładnie te słowa usłyszał od swojej 20-letniej koleżanki „po fachu”. Początkowo załamany, wkrótce decyduje się na drastyczne zmiany. Czy ustatkowanemu mężczyźnie, z piękną żoną (Marion Cotillard), kilkuletnim dzieckiem i zamiłowaniem do jazdy konnej na malowniczej francuskiej wsi uda się wypracować wizerunek imprezującego buntownika, o którego będą walczyć fanki? Przemiana, która go czeka bardzo szybko wyrwie się spod kontroli i przejdzie najśmielsze oczekiwania wszystkich.

 

| Guillaume Canet is told by a young co-star that he's no longer Rock'n' Roll and can't sell films anymore. He then tries to prove her wrong and gets help from his girlfriend, Marion Cotillard.

 

REŻYSER O FILMIE:

Mniej więcej dwa lata temu w trakcie wywiadu pewna dziennikarka zaczęła mówić o mnie w kategoriach, których nie potrafiłem pojąć. „Taki wizerunek pan wykreował”, przekonywała. Powróciła więc we mnie potrzeba poigrania z tym moim wizerunkiem. (...) Chciałem nakręcić komedię komentującą współczesną rzeczywistość, film dotykający między innymi tematyki nadmiernego hołdowania kultowi młodości.(...) Od takiego podejścia droga była prosta do opowieści o facecie, który po przekroczeniu czterdziestki uświadamia sobie, że się zestarzał, sam przestaje o sobie myśleć jako o „rock’n’rollowym” mężczyźnie.
Guillaume Canet, reżyser

 

(Wcześniej w ramach: Facet do wymiany - pokazy przedpremierowe)

 

ZWIASTUN: 

Bookmark and Share