kpb

Lady M.

tytuł oryginalny: Lady Macbeth

reżyseria: William Oldroyd
aktorzy: Florence Pugh, Christopher Fairbank. Cosmo Jarvis, Bill Fellows, Paul Hilton

czas trwania: 89 min.
produkcja: Wielka Brytania 2016
premiera: 2017-06-30
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

XIX-wieczna Wielka Brytania. Świat konserwatywnych zasad i sztywnych konwenansów. Młoda Katherine wbrew swojej woli zmuszona zostaje do wyjścia za mąż za znacznie starszego i majętnego właściciela ziemskiego. Kobieta kompletnie nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zwłaszcza że notorycznie upokarzana jest przez sadystycznego męża oraz teścia. Nie wspominając już o ambicjach, marzeniach czy pragnieniach, jakie skrywa bohaterka. Śmiertelnie znudzona korzysta z każdej okazji, by zaznać odrobiny wolności na pobliskich wrzosowiskach. Z emocjonalnego marazmu wytrąca ją spotkanie z nowym pracownikiem swojego, coraz częściej nieobecnego, męża. Pewny siebie i nieco bezczelny Sebastian staje się dla niej uosobieniem męskości i szansą na prawdziwe uczucie. Zdesperowana Katherine przechodzi stopniową przemianę, a każda kolejna decyzja czyni z niej prawdziwą Lady Makbet.

Znakomity debiut cenionego teatralnego i operowego reżysera Williama Oldroyda jest przeniesioną w angielskie realia adaptacją XIX-wiecznego opowiadania Nikołaja Leskowa Powiatowa lady Makbet. W roli głównej wschodząca gwiazda brytyjskiego kina Florence Pugh.    

 

| Rural England, 1865. Katherine is stifled by her loveless marriage to a bitter man twice her age, whose family are cold and unforgiving. When she embarks on a passionate affair with a young worker on her husband's estate, a force is unleashed inside her, so powerful that she will stop at nothing to get what she wants. 

 

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018, tydzień 2: Czas kobiet 

(Wcześniej w ramach: Studencki Nocny Klub Filmowy: Lady M. (przedpremierowo,
SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Lady M. (przedpremierowo!),  Netia OFF Camera 2017)

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share