kpb

Niech Bóg nam wybaczy

tytuł oryginalny: Que Dios nos perdone

reżyseria: Rodrigo Sorogoyen
aktorzy: Antonio de la Torre, Roberto Álamo, Javier Pereira, Luis Zahera, José Luis García Pérez, Mónica López

czas trwania: 125 min.
produkcja: Hiszpania 2016
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles

Nagrody Goya 2016: najlepszy aktor (Roberto Álamo)
MFF w San Sebastián 2016: Nagroda Jury za najlepszy scenariusz

 

Madryt, lato 2011, kryzys ekonomiczny, upał, chaos. Główny plac miasta, la Puerta del Sol, pokryty namiotami i kartonami rozstawionymi przez dziesiątki tysięcy członków prodemokratycznego ruchu 15-M. Półtora miliona pielgrzymów przygotowuje się do wizyty papieża Benedykta XVI.

Inspektorzy policji Alfaro (Roberto Álamo) i Velarde (Antonio de la Torre) otrzymują zadanie odnalezienia mężczyzny podejrzanego o seryjne morderstwa. Mają to zrobić jak najszybciej potrafią i dyskretnie, ale ciążąca na nich presja i wyścig z czasem sprawiają, że dochodzą do strasznego wniosku: może żaden z nich nie różni się od ściganego mordercy?

 

Reżyserem filmu zrealizowanego na podstawie własnego scenariusza napisanego wespół z Isabel Peñą jest Rodrigo Sorogoyen (Sztokholm). Na uwagę zasługuje konstrukcja postaci, jaką stworzył Antonio de la Torre oraz sposób prowadzenia kamery – od ujęć kręconych „z ręki” do planów niemal statycznych, które potęgują wrażenie duszności upalnego lata obecnej w całej filmowej opowieści.

 

Pokaz w ramach 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share