kpb

Za późno na gniew

tytuł oryginalny: Tarde para la ira

reżyseria: Raúl Arévalo
aktorzy: Antonio de la Torre, Luis Callejo, Ruth Díaz, Manolo Solo

czas trwania: 92 min.
produkcja: Hiszpania 2016
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles

Nagrody Goya 2017: najlepszy film, najlepszy debiut reżyserski (Raúl Arévalo), najlepszy oryginalny scenariusz, najlepszy aktor drugoplanowy (Manolo Solo)

 

Madryt, sierpień 2007. Curro (Luis Callejo), złapany na włamaniu do jubilera, trafia do więzienia. Osiem lat później zostaje zwolniony. Ma nadzieję na spokojne, nowe życie u boku żony, Any (Ruth Díaz) i syna. Wydaje się, że będzie je miał, jednak pewnego poranka na jego drodze staje José (Antonio de la Torre) – samotny, tajemniczy mężczyzna, który nie wiadomo, jak i dlaczego, wywiera na Curro ogromny wpływ. To początek ich wspólnej drogi, podczas której zmierzą się z duchami z przeszłości. Zdominowani przez chęć zemsty, nie powstrzymają się przed brutalnością.

 

Debiut reżyserski Raula Arévalo (Wielka hiszpańska rodzina, GranatowyPrawieCzarny), zrealizowany według scenariusza napisanego wspólnie z Davidem Pulido.
Użycie mniej typowej we współczesnym kinie taśmy 16 mm. dodaje surowości i potęguje srogość obrazu, a jego ziarnistość sprawia, że staje się „brudny”. W filmie czuje się duszną atmosferę z pionowym oświetleniem z góry, podobnym do tego, które znamy z westernów.

 

Pokaz w ramach 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share