kpb

Zwariować ze szczęścia

tytuł oryginalny: La pazza gioia

reżyseria: Paolo Virzì
aktorzy: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti

czas trwania: 116 min.
produkcja: Włochy/Francja 2016
premiera: 2017-03-10
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl

FICE - Federazione Italiana Cinema d'Essai 2016: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu, FICE Award dla najlepszej aktorki (Micaela Ramazzotti)
MFF w Valladolid 2016: Złoty Kłos dla najlepszego filmu
Nagrody Włoskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych: Srebrna Wstążka dla najlepszej aktorki (Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti), najlepszego reżysera (Paolo Virzì), najlepszego scenariusza (Paolo Virzì) i najlepszej muzyki
Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej: nominacja dla najlepszej aktorki (Valeria Bruni Tedeschi)
 

Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą manipulantką, która stylizuje się na milionerkę obracającą się w środowisku wyższych sfer. Donatella (Micaela Ramazzotti) to wrażliwa introwertyczka o wytatuowanym i kruchym ciele, która skrywa mroczną tajemnicę swojej przeszłości. Te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia postanawiają uciec i szukać szczęścia i miłości w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

 

Komedia Paolo Virzì nazywana jest skrzyżowaniem Thelmy i Louise oraz Lotu nad kukułczym gniazdem. Film zrobił furorę na festiwalu w Cannes, gdzie został pokazany w ramach sekcji Quinzaine des Réalisateurs.

 

 

wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017, Tydzień 2: Kobieta i życie oraz Filmowa majówka online w E-Kinie Pod Baranami.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share