kpb

Maraton filmowy z trylogią Linklatera 2017

MARATON FILMOWY
z trylogią Richarda Linklatera

Kino Pod Baranami
sobota, 18 lutego 2017, start: 20.45

Kino Pod Baranami zaprasza na maraton filmowy z kultową trylogią Richarda Linklatera. W programie oparte na błyskotliwych dialogach filmy Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca i Przed północą ze znakomitymi rolami Ethana Hawke’a oraz Julie Delpy.

Mało kto opowiada o ludzkich emocjach tak doskonale jak wielokrotnie nagradzany amerykański reżyser, Richard Linklater (Boyhood). Widzowie Kina Pod Baranami będą mieli okazję dać się porwać jego opowieści w sobotę, 18 lutego, podczas nocnego maratonu filmowego, zainspirowanego pomysłem zaprzyjaźnionego Kina Muza w Poznaniu.

Ta fascynująca trylogia pełna jest nie tylko romantycznych uniesień, miłosnych wyznań czy urokliwych gestów. Przede wszystkim stanowi wnikliwe studium zmieniających się relacji międzyludzkich i kolejnych etapów miłosnego związku. Zamiast zakończyć swoją opowieść na "i żyli długo i szczęśliwie", Richard Linklater pokazuje co stało się później.

 

BILETY:
Karnet (3 filmy): 40 zł

 

PROGRAM:

sobota, 18 lutego 2017
20.45 PRZED WSCHODEM SŁOŃCA
| BEFORE SUNRISE
reż. Richard Linklater, USA 1994, 97’

Francuska studentka Celine (Delpy) i Amerykanin Jesse (Hawke) poznają się w pociągu jadącym do Wiednia. Wspólna rozmowa jest tak interesująca, że postanawiają wysiąść w Wiedniu i kontynuować rozpoczętą dyskusję. Początkowo błahe rozmowy przeradzają się w poważne dyskusje, a zauroczenie w głębsze uczucie.

 

22.35 PRZED ZACHODEM SŁOŃCA | BEFORE SUNSET
reż. Richard Linklater, USA 2004, 80’

Podczas trasy promocyjnej nowej książki Jesse dostrzega, że w paryskiej księgarni przypatruje mu się Celine. Ona mieszka teraz w Paryżu, on w Nowym Jorku. On odlatuje jeszcze tego samego wieczora, mają więc zaledwie kilka godzin, by sprawdzić, czy ich uczucie jest tak samo silne jak dziewięć lat wcześniej w Wiedniu.

 

23.55 PRZED PÓŁNOCĄ | BEFORE MIDNIGHT
reż. Richard Linklater, USA 2013, 108’

Jesse i Celine są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji?

Bookmark and Share