kpb

Bob Dylan. Don't Look Back

tytuł oryginalny: Bob Dylan. Don't Look Back

reżyseria: D.A. Pennebaker

czas trwania: 96 min.
produkcja: USA 1967
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Jeden z najważniejszych dokumentów ery rocka.

Don't Look Back został zrealizowany w czasie trasy koncertowej Boba Dylana w 1965 roku. Artysta koncertował wówczas z innymi gwiazdami muzyki folk - Joan Baez i Donovanem. Ten okres okazał się punktem zwrotnym w karierze muzyka.

Bob Dylan postanowił wówczas "zelektryfikować" swój zespół, przez co wielu fanów niestety odwróciło się od niego. W efekcie publiczność na festiwalu folkowym w Newport wygwizdała jego występ. Wydarzenia te zaowocowały płytami "Subterranean Homesick Blues", "Highway 61 Revisited" oraz uważanym za jego największe arcydzieło "Blonde on Blonde". 

W dokumencie, obok licznych scen koncertowych, będzie można zobaczyć m.in. jak kwitnie romans młodego artysty Dylana z „królową muzyki folk”, Joan Baez. Film portretuje prawdziwego Dylana tamtego okresu - pewnego siebie, ale nie zarozumiałego, charyzmatycznego i czarującego. W filmie wypowiadają się przyjaciele muzyka - Joan Baez, Donovan i Alan Price (członek The Animals).

| Arguably the most influential of all rock ‘n’ roll documentaries, D.A. Pennebaker’s film follows Bob Dylan’s 1965 solo tour of England, two months before he plugged in his guitar at the Newport Folk Festival.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2016,
tydzień 9: Poznaj prawdziwy świat.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share