kpb

Angry Birds

tytuł oryginalny: Angry Birds

reżyseria: Fergal Reilly i Clay Kaytis
aktorzy: głosy: Jacek Bończyk, Janusz Zadura, Piotr Bąk, Paweł Szczęsny, Marta Dobecka, Wojciech Duryasz, Adam Bauman, Monika Pikuła, Michał Podsiadło, Krzysztof Plewako-Szczerbiński

czas trwania: 97 min.
produkcja: Finlandia/USA 2016
premiera: 2016-05-27
język: polski dubbing
Polish dubbing
info: dubbing PL

Angry Birds to komedia animowana, która zabiera nas na egzotyczną wyspę szczęśliwości zamieszkaną przez kolorowe, radosne ptaki-nieloty, którym każdą chwilę wypełnia celebrowanie szczęścia. Pośród ptaków jest jednak kilku ptasich outsiderów - czerwonopióry Red, który ma „malutkie” problemy z kontrolowaniem swego temperamentu, szybki jak wiatr Chuck, oraz nieco wybuchowy Bomba. Kiedy wyspę odwiedzą tajemnicze przebiegłe zielone świnki, to właśnie ci pierzaści buntownicy odegrają najważniejszą rolę i szybko rozgryzą ich prawdziwe zamiary...
 
W grudniu 2009 roku ludzie na całym świecie zaczęli masowo ściągać na swoje telefony nową grę, stworzoną przez fińskie studio Rovio Mobile. Tak zaczął się globalny fenomen Angry Birds, które wkrótce stały się najczęściej ściąganą grą w historii (ponad 3 miliardy pobrań!). Zjawisko zainteresowało, naturalnie, producentów filmowych, w tym słynnego Jona Cohena (Jak ukraść księżyc?), który od razu zobaczył w grze materiał na kinowy przebój. Do stworzenia scenariusza zaproszono samego Jona Vittiego, który odpowiedzialny jest za sukces Simpsonów, Alvina i wiewiórek czy Epoki Lodowcowej. Inspirowany grą komediowy film animowany odpowie na pytanie, dlaczego tytułowe Angry Birds stały się takie “angry”.

W filmie usłyszymy nowe piosenki latynoskiego króla muzyki Romea Santosa, Blake’a Sheltona, Demi Lovato, Charlie XCX i Matomy. Muzykę do filmu napisał Heitor Pereira, który będzie gościem projekcji w Kinie Pod Baranami.

Film jest wyświetlany w polskiej wersji językowej.

Głosu głównemu bohaterowi filmu - Redowi - użyczył Jacek Bończyk. Szybki jak wiatr Chuck przemówi na ekranie głosem Janusza Zadury, wybuchowego Bombę zagrał Piotr Bąk. W roli przywódcy zielonych świnek, Leonarda, usłyszymy Pawła Szczęsnego, Matylda zaświergocze głosem Marty Dobeckiej.

Pokaz specjalny z udziałem kompozytora, Heitora Pereiry.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share