kpb

56. KFF: 10-lecie Programu 30 minut (2 czerwca)

10- LECIE PROGRAMU „30 MINUT” | 10TH ANNIVERSARY OF THE ’30 MINUTES’ (96')

W tym roku mija 10 lat od powstania Programu „30 Minut”, który skierowany jest do młodych twórców chcących zrealizować krótki film fabularny w profesjonalnych warunkach. Program prowadzony jest przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Od 2006 roku powstało 78 filmów, które prezentowane były i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych na całym świecie. Trzy wybrane tytuły to jedne z tych, które zdobyły najwięcej nagród.

ARIA DIVA | ARIA DIVA
reż. Agnieszka Smoczyńska, PL 2007, 30’ | F

Wydaje się, że Basi niczego do szczęścia nie brakuje: ma kochającego męża, dwójkę wspaniałych dzieci, pomimo ukończonych studiów, czuje się spełniona prowadząc dom. Pewnego dnia piętro wyżej wprowadza się Diva operowa (w tej roli Katarzyna Figura), która uwodzi Basię swoim głosem. Między kobietami zawiązuje się przyjaźń, która przeradza się w zaskakujące dla obu kobiet uczucie.

HANOI-WARSZAWA | HANOI-WARSAW
reż. Katarzyna Klimkiewicz, PL 2009, 28’ | F

Przejmująca historia młodej Wietnamki Mai Anh, która nielegalnie przedostaje się do Polski przez zieloną granicę. Realizacja marzeń, czyli odnalezienie narzeczonego, z którym od jego wyjazdu nie miała żadnego kontaktu, i lepszego życia nabiera dla niej wyjątkowo gorzkiego smaku, bowiem podróż przez Polskę naznaczona jest piętnem upokorzeń i przemocy. Dziewczynie udaje się uciec z rąk brutalnych przewoźników i bez grosza przy duszy, znajomości języka za wszelką cenę próbuje dostać się do stolicy.

CIEMNEGO POKOJU NIE TRZEBA SIĘ BAĆ | DON’T BE AFRAID OF THE DARK ROOM
reż. Kuba Czekaj, PL 2009, 38’ | F

Łata ma jedenaście lat. Z okazji szkolnej akademii związanej ze zbliżającym się Dniem Ojca dziewczynka przygotowuje specjalną piosenkę dedykowaną ukochanemu tacie. To idealna okazja, by przyjrzeć mu się nieco baczniej niż zwykle. Podchodząc niezwykle poważnie do zadania i chcąc jak najlepiej opisać swoje uczucia względem rodziciela, Łata powoli zaczyna odsłaniać skrywane przez mężczyznę tajemnice. Wzruszająca, ale też dramatyczna opowieść o bezgranicznej miłości łączącej córkę i ojca.


KUP BILET | BUY A TICKET:
TUTAJ | HERE

Pokaz w ramach 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


HANOI - WARSZAWA - ZWIASTUN:

Bookmark and Share