kpb

A Ballerina's Tale

tytuł oryginalny: A Ballerina's Tale

reżyseria: Nelson George
aktorzy: Susan Fales-Hill, Deirdre Kelly, Misty Copeland

czas trwania: 85 min.
produkcja: USA 2015

info: Netia Off Camera 2016

Czy baletnica może zostać twarzą znanej amerykańskiej marki odzieżowej obok największych gwiazd sportowych aren? Ależ tak! Jednak na to, by dumnie spoglądać z reklamowej planszy zawieszonej na budynku na jednej z nowojorskich ulic, czarnoskóra Misty Copeland musiała sporo znieść.

Nie chodzi tu jedynie o litry wylewanego potu i krwi podczas kolejnych godzin spędzanych w sali gimnastycznej. Utalentowana tancerka pokonywać bowiem musiała nie tylko kolejne stopnie artystycznego wtajemniczenia, ale przede wszystkim uprzedzenia związane z jej kolorem skóry czy atletyczną budową ciała.

Już pierwsze sceny dokumentu Nelsona George’a dowodzą bowiem, że balet to domena białych tancerek i tancerzy, dając wyraz temu, jak wielkie wyzwanie stało przed Misty. Reżyser towarzyszy jej z kamerą w chwilach triumfu, kiedy jako tancerka American Ballet Theater dostaje główną partię w operze „Ognisty ptak” Igora Strawińskiego, ale i gdy tuż po wejściu na szczyt, na skutek kontuzji, jej kariera staje pod dużym znakiem zapytania. To porywająca opowieść o walce na wszystkich frontach.

KUP BILET: TUTAJ.


Pokaz w ramach: Netia Off Camera 2016.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share