kpb

Cień

tytuł oryginalny: Maryland

reżyseria: Alice Winocour
aktorzy: Matthias Schoenaerts, Diane Kruger, Paul Hamy, Victor Pontecorvo, Zaïd Errougui-Demonsant

czas trwania: 101 min.
produkcja: Francja/Belgia 2015
premiera: 2016-04-08

MFF w Cannes: sekcja Un Certain Regard, oficjalna selekcja
31. Warszawski Festiwal Filmowy

Subtelny i mroczny thriller, który rozkochał w sobie widzów na festiwalu w Cannes.

W opowieści o miłosnej fascynacji napędzanej adrenaliną
, zobaczymy doskonałych aktorów - Diane Kruger (Bękarty wojny) oraz Matthiasa Schoenaertsa (Rust and Bone, Dziewczyna z portretu). 

Przeszkolony do zabijania z zimną krwią, były żołnierz Vincent (w tej roli rewelacyjny Schoenaerts) niespodziewanie zakochuje się w żonie milionera, którą ma chronić.

Bohater będzie musiał podjąć ryzykowne decyzje, stawiając na szali nie tylko siebie, ale też osobę, którą chciałaby ochronić najbardziej. Postawi sobie najtrudniejsze pytania. Czy jest granica, której nawet w imię prawdziwej miłości przekraczać nie wolno? Czy instynkt, który popycha go do działania, będzie dla niej ratunkiem czy pułapką? Co jest realnym zagrożeniem, a co jedynie wytworem jego wyobraźni?

Film Alice Winocour (reżyserki obsypanej nagrodami Augustyny i scenarzystki Mustanga) podbija widzów również muzyką - usłyszmy w nim kultowy zespół Gesaffelstein, polskiej publiczności znany m.in. z festiwalu Audioriver oraz utwory w wykonaniu kontrowersyjnej amerykańskiej wokalistki Azealii Banks.

Pulsuje pod skórą jak Drive. Piotr Czerkawski, krytyk filmowy
Thriller na miarę Hitchcocka. The Guardian
Namiętność i fascynacja. Premiere


ZWIASTUN:

Bookmark and Share