kpb

Krawe gody (La Novia)

tytuł oryginalny: La novia

reżyseria: Paula Ortiz
aktorzy: Inma Cuesta, Asier Etxeandia, Álex García, Luisa Gavasa, Carlos Álvarez-Novoa, Ana Fernández, Consuelo Trujillo, Leticia Dolera, María Alfonsa Rosso, Manuela Vellés, Mariana Cordero, Carmela del Campo, Álvaro Baumann, Anchel Pablo

czas trwania: 93 min.
produkcja: Hiszpania 2015

info: 17. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Nagrody Goya 2016: najlepsza aktorka drugoplanowa (Luisa Gavasa), najlepsze zdjęcia (Miguel Ángel Amoedo)

 

Leonardo (Álex García), Narzeczony (Asier Etxeandia) y Narzeczona (Inma Cuesta) od najmłodszych lat są nierozłącznymi przyjaciółmi, jednak Leonardo i Narzeczona są połączeni niemożliwymi do przerwania, mocnymi więzami,. Mijają lata, smutna narzeczona przygotowuje się do ślubu, który ma się odbyć na pustyni o białym piasku. Dzień wcześniej do jej drzwi puka żebraczka. Nie wychodź za niego, jeśli go nie kochasz. radzi.

 

Tragiczna historia miłosna, walka z pożądaniem, bunt przeciw powinności. Wewnętrzna szarpanina pomiędzy tym, co należy zrobić, żeby zachować godność a tym, czego naprawdę się pragnie.
Wolna adaptacja filmowa „Krwawych godów” Federika Garcii Lorki wyreżyserowana przez Paulę Ortiz (Nie zrywa się kwiatów) z pięknymi zdjęciami autorstwa Miguela Amoedo i rewelacyjną drugoplanową rolą matki w interpretacji Luisy Gavasy.

 

Reżyserka zachowała w filmie wiele z poetyckiego języka literackiego pierwowzoru, wzbogacając go o zachwycającą warstwę wizualną i zmysłową hiszpańską muzykę.

 

Pokaz w ramach 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

(Wcześniej w ramach IFFR Live, czyli pokazów na żywo z MFF w Rotterdamie)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share