kpb

Sherlock i upiorna panna młoda

tytuł oryginalny: Sherlock: The Abominable Bride

reżyseria: Douglas Mackinnon
aktorzy: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman

czas trwania: 110 min.
produkcja: Wielka Brytania 2015
premiera: 2016-01-07

Benedict Cumberbatch i Martin Freeman jako Sherlock Holmes i Dr Watson po raz pierwszy na dużym ekranie.

Bohaterowie kultowej serii w pełnometrażowym filmie fabularnym, który będzie można zobaczyć w Kinie Pod Baranami tylko 7 stycznia!

“Dr John Watson spotyka Sherlocka Holmesa” Brzmi znajomo? A co by było, gdybyśmy przenieśli się ze współczesności do późnej epoki wiktoriańskiej? Wyobraźcie sobie, że najsłynniejszy detektyw na świecie i jego najlepszy przyjaciel mieszkają na Baker Street w epoce parowozów, stylowych dorożek, cylindrów i surdutów. Poznajcie „Sherlocka” w roku 1895!

Tej zimy fani Sherlocka będą mieli szansę uczestniczyć w specjalnym wydarzeniu. Sherlock po raz pierwszy trafi na ekrany kin. Pełnometrażowy film z bohaterami kultowej serii zatytułowany: Sherlock i upiorna panna młoda zostanie pokazany w polskich kinach tylko raz, w ramach specjalnego wydarzenia przed telewizyjną premierą, które odbędzie się 7 stycznia.

Sherlock i upiorna panna młoda to film, którego akcja toczy się w wiktoriańskim Londynie roku 1895. Jego scenariusz został napisany przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Na ekranie poza Cumberbatchem i Freemanem pojawią się między innymi Rupert Graves, Una Stubbs, Louise Brealey, Amanda Abbington. Reżyserem jest Douglas Mackinnon (Doctor Who, Line of Duty).
 
Dodatkowo na ekranie - 20-minutowy ekskluzywny materiał - wycieczka po Baker Street 221B ze współscenarzystą i producentem wykonawczym Stevenem Moffatem, a także making of z planu filmowego z udziałem Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana.

Sherlock jest produkcją Hartswood Films dla BBC One w koprodukcji z Masterpiece. To międzynarodowy fenomen, który śledzi publiczność od Berlina do Pekinu, od Teksasu do Tokio. Serial został sprzedany do ponad 240 terytoriów na całym świecie, zdobył 12 nagród BAFTA, 7 nagród Emmy®, prestiżową Peabody Award oraz wyróżnienia Edinburgh TV Festival i Television Critics Association. 

Tym razem robimy ogromny krok w przeszłość - aż do wiktoriańskiego Londynu, którego ulice nigdy nie wyglądały tak znakomicie - mówi Steven Moffat.

To nie będzie jednak zupełnie inna produkcja
 - dodaje Mark Gatiss. To jest nadal ten sam Sherlock, ma się nawet wrażenie, jakbyśmy zawsze kręcili go w roku 1895 roku. Ma tę samą wrażliwość. Oczywiście mówi trochę innym językiem, ale staraliśmy się, żeby był tak samo bystry i dowcipny, jak ten współczesny. W przeciwnym razie uzyskalibyśmy efekt zakurzonej i archaicznej historyjki z przeszłości, co zupełnie nas nie interesowało.

Pokazy specjalne - tylko w czwartek, 7 stycznia 2016!


ZWIASTUN:

Bookmark and Share