kpb

W głowie się nie mieści (Inside Out)

tytuł oryginalny: Inside Out

reżyseria: Pete Docter, Ronaldo Del Carmen

czas trwania: 94 min.
produkcja: USA 2015

info: original version

Zachwycająca animacja studia Pixar (Wall-E, Ratatuj), która doprowadziła do łez widzów i krytyków od CinemaCon w Las Vegas do festiwalu w Cannes, gdzie film otrzymał ośmiominutową owację na stojąco.

Tak jak wszystkimi ludźmi, Riley kierują emocje - Radość, Strach, Gniew, odraza i Smutek. Mieszkają one w centrum sterowania w umyśle Riley, skąd starają się jej pomagać w codziennych zmaganiach. Ponieważ zarówno Riley, jak i jej emocje starają się przystosować do nowego życia w San Francisco, w centrum sterowania panuje zamieszanie. Chociaż Radość, najważniejsza emocja Riley, próbuje pokazywać dobre strony świata, to reszta spiera się o najlepsze podejście do nowego miasta, domu i szkoły.

To absolutna rozkosz - zabawny i czarujący, szybki i pełen niespodzianek. To także pochwała smutku i argument za koniecznością melancholii ubrany w jasne kolory rozrywki.
A.O. Scott, New York Times

Kolejna animacja Pixara, której odbiorcami mogą być w równym stopniu dzieci, co widzowie nieco, a może i znacznie starsi. Choć emocji w istocie w filmie jest wiele, oglądając go, odczuwa się tylko jedną - czystą radość. Może poza poczuciem, że twarzy najbliższego rozmówcy przyglądali się będziemy teraz znacznie uważniej.
Kuba Armata, Stopklatka

W głowie się nie mieści to inteligentne kino familijne – nie ma mowy, żeby dorośli widzowie poczuli się w trakcie seansu znużeni. (...) doskonale łączy tego rodzaju inteligentny humor, dynamiczną akcję i szaloną wyobraźnię. Po pokazie w Cannes zachwyceni dziennikarze zgotowali animacji owacje na stojąco.
Marcin Stachowicz, filmweb.pl

Film zostanie wyświetlony w wersji oryginalnej (angielskie dialogi, bez polskich napisów).


| A poignant, joyful coming-of-age story from Pixar - Inside Out which earned an eight-minute standing ovation at Cannes Film Festival.

Growing up can be a bumpy road, and it's no exception for Riley, who is uprooted from her Midwest life when her father starts a new job in San Francisco. Like all of us, Riley is guided by her emotions - Joy (Amy Poehler), Fear (Bill Hader), Anger (Lewis Black), Disgust (Mindy Kaling) and Sadness (Phyllis Smith). The emotions live in Headquarters, the control center inside Riley's mind, where they help advise her through everyday life. As Riley and her emotions struggle to adjust to a new life in San Francisco, turmoil ensues in Headquarters. Although Joy, Riley's main and most important emotion, tries to keep things positive, the emotions conflict on how best to navigate a new city, house and school.

You'll laugh, you'll cry.
Robbie Collin, The Teleraph

Inside Out is terrifically funny and smart: a high-concept animated family comedy from Pixar whose playful abstractions appear to have been cultured in an impossibly sophisticated laboratory.
Peter Bradshaw, The Guardian

High IQ family entertainment.
Jonathan Romney, The Guardian

The film will be screened in original version (without Polish dubbing).


Pokaz specjalny. | Special screening


TRAILER:

Bookmark and Share