kpb

Życie według Nino

tytuł oryginalny: Het Leven Volgens Nino

reżyseria: Simone van Dusseldorp
aktorzy: Rohan Timmermans, Koen de Graeve, Rifka Lodeizen, Arend Bouwmeester, Ronald Goedemondt

czas trwania: 80 min.
produkcja: Holandia 2014

info: 2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Życie ośmioletniego Nino wywraca się do góry nogami z dnia na dzień. W nagłym wypadku ginie jego mama. Nino, jego starszy brat i tata próbują odnaleźć się w pustce, którą po sobie zostawiła. Każdy z nich na swój sposób stara się zbudować na nowo swój świat. Ale trudno im się porozumieć. Dlatego powiernikiem Nino staje się królik Bobby. To z nim może szczerze rozmawiać o wszystkim. Czy uda mu to z rodziną? Czy kiedyś jeszcze on, brat i tata będą umieli spędzać wspólnie czas, być dla siebie oparciem i tworzyć szczęśliwy dom?

Życie według Nino to wyjątkowy film, w którym wzruszająca historia opowiedziana jest z wyczuciem i dużą dozą humoru. Autorką scenariusza jest Urszula Antoniak, reżyserka znanych polskim widzom Code blue czy Nic osobistego.

Simone van Dusseldorp, reżyserka filmu: „Czasem trafiam na projekty, które do mnie pasują i od razu wiem, że powinnam je realizować. Życie według Nino to właśnie jeden z nich. Rzadko bywam tak wzruszona po przeczytaniu scenariusza. Wiele z nich porusza temat radzenia sobie z żałobą, ale ten wyróżnił się energią i humorem”.

Simone van Dusseldorp (ur. 1967) – holenderska reżyserka filmowa I telewizyjna. Autorka produkcji takich jak Het, Boris, Exit czy Diep, który został nagrodzony na festiwalu w Genewie. W 2014 roku jej film Życie według Nino został uznany najlepszym filmem dla dzieci na festiwalu Cinekid.

(dla dzieci w wieku: 10+)

(także: 2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2015)


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share