kpb

Chemia (Chemo)

tytuł oryginalny: Chemia

reżyseria: Bartosz Prokopowicz
aktorzy: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Danuta Stenka, Eryk Lubos

czas trwania: 105 min.
produkcja: Polska 2015
premiera: 2015-10-02

info: With English subtitles

Festiwal Filmowy w Gdyni 2015: konkurs główny
MFF w Karlowych Warach 2015: konkurs East of the West

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa.

To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz - założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyserem filmu jest Bartek Propokopowicz.

W rolach głównych Agnieszka Żulewska (Bejbi blues), Tomasz Schuchardt (Jesteś Bogiem), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos.

Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz (Herkules, Wenus w futrze, Rzeź).

To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość. To film o umiejętności odchodzenia, ale także o tym, że trzeba czerpać z życia, póki żyjemy.
Bartosz Prokopowicz


Energetyzująca love story o głodzie życia.
Hollywood Reporter


Film obiecuje widzom, iż w czasie seansu odbędą podróż w głąb samych siebie. I rzeczywiście, takiego melancholijnego obrazu śmiertelnej choroby chyba jeszcze w kinach nie było. Brawurowo lawirując formą i tonem pomiędzy komedią romantyczną na granicy rzeczywistości i magii (...), fabuła opowiada historię młodego małżeństwa, próbującego założyć rodzinę w cieniu diagnozy raka. I pomimo kilku potknięć film trafia w samo sedno swoim ładunkiem emocjonalnym, dzięki konsekwentnie intensywnemu przekazowi. Variety


Fanpage filmu na Facebooku: TUTAJ.


|
A 30-year-old Benek is going through a crisis with its main symptom being persistent suicidal thoughts. After yet another failed suicide attempt, by coincidence he meets a beautiful, attractive and eloquent Lena. They set off on a romantic journey during which Benek gets to know that there is someone else in Lena’s life... the Tumor. A mournful yet lightly-rendered tale about the search for identity, finding love, and the battle against a fatal illness that is nearly impossible to win.

A high-energy love story about lust for life in the shadow of death. Hollywood Reporter

The film will be shown with English subtitles.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share