kpb

Randka z królową

tytuł oryginalny: A Royal Night Out

reżyseria: Julian Jarrold
aktorzy: Sarah Gadon, Bel Powley, Jack Reynor

czas trwania: 97 min.
produkcja: Wlk. Brytania 2015
premiera: 2015-07-03

Randka z królową to nieopowiedziana dotąd historia pierwszej miłości Elżbiety II.

Komedia o rodzinie królewskiej odsłania kulisy pewnej nocnej eskapady dwóch nastoletnich księżniczek, z których jedna rządzi teraz Wielką Brytanią. Historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Elżbieta i jej młodsza siostra Małgorzata wymykają się z oficjalnego przyjęcia w hotelu Ritz w Londynie. Podekscytowane ruszają w miasto. Kiedy Małgorzata znika w tłumie wraz z grupą świętujących kapitanów marynarki, Elżbieta wpada w ramiona młodego lotnika - Jacka. Zderzenie odmiennych światów tej nietypowej pary doprowadza do serii zabawnych pomyłek. Szczególnie, że Jack nie wie kim jest Elżbieta, ona zaś nie zna jego tajemnicy. Próbując odnaleźć Małgorzatę, jednocześnie uciekają przed dwoma wysłannikami Królewskiej Gwardii.

Film jest pełną romantycznej energii opowieścią o prawdziwych księżniczkach, z których jedna jest rozważna, a druga romantyczna.

Reżyser przekonuje, że film łączy w sobie realizm z odrobiną fantazji - „jest w pewnym sensie bajką opowiedzianą na odwrót. Księżniczki wychodzą z pałacu i zanurzają się w magicznym świecie tłumu zwykłych ludzi”.

Kobieca wersja „Jak zostać królem” Variety


ZWIASTUN:

Bookmark and Share