kpb

Twarz anioła

tytuł oryginalny: The Face of an Angel

reżyseria: Michael Winterbottom
aktorzy: Cara Delevingne, Kate Beckinsale, Daniel Brühl, Lucy Cohu, Ava Acres, Genevieve Gaunt

czas trwania: 101 min.
produkcja: Wielka Brytania/Włochy/Hiszpania 2014
premiera: 2015-06-19

Sensacyjna historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. W rolach głównych modelka Cara Delevingne (Anna Karenina), Daniel Brühl (Wyścig) i Kate Beckinsale (Aviator) w rolach głównych.

Zanim powstał film, o tej historii było głośno na całym świecie. Prasa pisała, że jest w niej wszystko, czego potrzebuje dobry kryminał: morderstwo, miłość, seks, narkotyki, piękna podejrzana i kontrowersyjny prokurator snujący teorię satanistycznej orgii seksualnej, która miała doprowadzić do śmierci niewinnej dziewczyny.

To historia z pierwszych stron gazet. Na temat oskarżonej o morderstwo Amandy Knox powstały setki artykułów, ponad kilkanaście książek, kilka dokumentów. Skazana na 28 lat więzienia za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher w 2007 roku w Perugii, Knox w marcu tego roku została uniewinniona przez włoski Sąd Najwyższy. 

Film uznanego reżysera Michaela Winterbottoma, laureata Złotego Niedźwiedzia za Na tym świecie i Srebrnego Niedźwiedzia za Drogę do Guantanamo, opowiada o medialnym fenomenie „pięknej morderczyni”, na którą media wydały wyrok na długo przed sądem.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share