kpb

Glassland

tytuł oryginalny: Glassland

reżyseria: Gerard Barrett
aktorzy: Will Poulter, Toni Collette, Jack Reynor, Michael Smiley

czas trwania: 93 min.
produkcja: Irlandia 2014

info: PKO Off Camera

John jest taksówkarzem. Cierpliwie znosi trudnych klientów i spędza całe noce za kierownicą, by utrzymać siebie i matkę, która po urodzeniu dziecka z syndromem Downa i opuszczeniu przez męża nie ma po co żyć. Próbuje więc... zapić się na śmierć.

Pewnego dnia prawie osiąga swój cel - po powrocie z pracy John znajduje ją leżącą we własnych wymiocinach. Diagnoza lekarza jest bezlitosna: w jej stanie konieczny jest przeczep wątroby, a jeśli natychmiast nie przestanie pić, umrze. Zdesperowany John za wszelką cenę postanawia pomóc matce. Nic nie jest jednak za darmo.

Ukazane przez Gerarda Barretta życie w południowym Dublinie jest szare; składa się na nie rozcieńczanie wodą mleka, wożenie milczących prostytutek do stojących przy drodze tirów, filmowanie tłuczącej naczynia matki telefonem komórkowym. Tylko nielicznym udaje się uciec gdzieś indziej niż na dno kieliszka. Większość, w tym John, stopniowo traci nadzieję na lepszy los, ale po kolejnej awanturze i tak kupi nowe talerze. W tym świecie chodzi przede wszystkim o przetrwanie.

Pokaz w ramach: PKO Off Camera 2015.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share