kpb

O czym wiedziała Maisie

tytuł oryginalny: What Maisie Knew

reżyseria: Scott McGehee, David Siegel
aktorzy: Julianne Moore, Steve Coogan, Alexander Skarsgård, Onata Aprile

czas trwania: 99 min.
produkcja: USA 2012

info: PKO Off Camera

Życie siedmioletniej Maisie nie jest usłane różami. Zamiast spokojnego dzieciństwa dziewczynka niemal każdego dnia musi stawić czoła karczemnym awanturom rodziców, a w konsekwencji rozwodowi.

Walka o prawa do opieki nad córką nie przekłada się jednak na realne zainteresowanie Maisie, zarówno ze strony matki, starzejącej się piosenkarki rockowej, jak i ojca, handlującego na co dzień dziełami sztuki. Dużo więcej uwagi poświęca dziewczynce Margo, początkowo jej opiekunka, a wkrótce macocha, oraz ojczym - Lincoln. Rodzice Maisie nie pozostali sobie bowiem dłużni, szybko wdając się w nowe związki. Stają się one zwierciadłem tego, jak gorzkie musiało być dzieciństwo młodej bohaterki. Z każdym kolejnym zawodem bezwarunkowa miłość dziewczynki wystawiona zostaje na coraz poważniejszą próbę.

Film Scotta McGehee oraz Davida Siegela to uwspółcześniona adaptacja powieści Henry’ego Jamesa. To gorzki, ale i wzruszający obraz dysfunkcyjnej rodziny oraz konsekwencji złych wyborów, w którym tli się jednak światełko nadziei.

Pokaz w ramach: PKO Off Camera 2015.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share