kpb

Beyond the Lights

tytuł oryginalny: Beyond the Lights

reżyseria: Gina Prince-Bythewood
aktorzy: Gugu Mbatha-Raw, Nate Parker, Minnie Driver, Danny Glover

czas trwania: 116 min.
produkcja: USA 2014

info: PKO Off Camera

Noni (w tej roli rewelacyjna Gugu Mbatha-Raw) jest młodą gwiazdą muzyki R & B. Dziewczyna od dziecka wychowywana była przez zaborczą matkę, która teraz pełni funkcję jej managera, na sławę. Wyróżnia się dużym talentem, charyzmą i wyjątkowym głosem. W dodatku jej medialny kapitał rośnie, kiedy zaczyna spotykać się ze znanym raperem, a o ich romansie piszą wszystkie magazyny.

Życie bohaterki jednak gwałtownie się zmienia, gdy poznaje czarnoskórego policjanta Kaza, który nie tylko ratuje ją z krytycznej sytuacji, ale dostrzega w niej kogoś więcej niż jedynie ponętną wokalistkę z kilkoma hitami na koncie. Mężczyzna, sam zainteresowany karierą w polityce, pomaga Noni odnaleźć siebie i własny artystyczny styl.

Reżyserka Gina Prince-Bythewood wykorzystuje konwencje melodramatu i filmu muzycznego, a w centrum opowiadanej na dużym ekranie historii stawia czarną kobietę. Ostro krytykując rasizm i seksizm branży muzycznej, tworzy przekonywający psychologicznie romans i powoli odsłania przed widzami proces konstruowania muzycznej diwy, ze wszystkimi jego bolesnymi i opresyjnymi implikacjami.

Pokaz w ramach: PKO Off Camera 2015.


ZWIASTUN:


Bookmark and Share