kpb

Jak całkowicie zniknąć

tytuł oryginalny: Jak całkowicie zniknąć

reżyseria: Przemysław Wojcieszek
aktorzy: Agnieszka Podsiadlik, Pheline Roggan, Tomasz Tyndyk

czas trwania: 97 min.
produkcja: Polska 2014
premiera: 2015-04-17

14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu 2014: oficjalna selekcja

Gerda poznaje Małą Rozbójniczkę w berlińskim metrze. Łapie jej spojrzenie, bezczelny uśmiech. Coraz mniej skrycie zaczyna iść jej śladem. Zmieniają wagony, pociągi, stacje. Kiedy zamienią ze sobą pierwsze słowa, gra będzie już w toku. Rozstaną się za dziesięć, może dwanaście godzin. Zainteresowanie zmieni się w fascynację, a ta w miłość, która skończy się nad ranem. Ale póki co przed nimi cała noc, całe miasto, całe życie.

W większości improwizowany, montowany na planie film oparty jest na rytmie, który porządkuje wszystko. Bohaterami są również czerwień, błękit, żółć, blask miejskich świateł, hałasy i zapach letniej nocy.

Najnowszy film Przemysława Wojcieszka, jednego z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia, twórcy Doskonałego popołudnia, W dół kolorowym wzgórzem i Made in Poland.

Muzykę do filmu skomponowała Julia Marcell. „Muzyka Julii jest najważniejszym elementem mojego filmu. Powstawała podczas kręcenia zdjęć, w trakcie montażu, również w czasie udźwiękawiania dokonywaliśmy w niej ciągłych zmian. To była organiczna, wieloetapowa praca. Chciałem, aby muzyki Julii było jak najwięcej” - opowiada reżyser. 

W rolach głównych występują aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Podsiadlik (Z daleka widok jest piękny, Hiszpanka, Sąsiady) oraz Pheline Roggan (Soul Kitchen).

„Film to sztuka transu, w którym kolory, rytmy, dźwięki układają się w hipnotyczny sen. Myślę, że nam to się udało. Jestem dumny z Jak całkowicie zniknąć
Przemysław Wojcieszek


„Ten film to zresztą piękna pochwała wolności i możliwości. Wystarczy, że zrobisz w nim jeden krok, a nagle możesz zmienić swój los.”
Wyrwanezkontekstu.pl

„Film Przemysława Wojcieszka jest zmysłowy, energetyczny, pulsujący miastem, nocą i emocjami. Radykalny formalnie - fantastyczny aktorsko (...).” Therighttoart.pl

„Dynamiczne zdjęcia, nieoczywista paleta barwna (...) oraz napięcie między parą wykonawczyń momentalnie wciągają nas w ten spektakl.” Filmweb.pl


Strona oficjalna: www.dynamokaruzela.pl/jak-calkowicie-zniknac.html
Fanpage: www.facebook.com/jakcalkowiciezniknac


ZWIASTUN:

Bookmark and Share