kpb

Disco Polo

tytuł oryginalny: Disco Polo

reżyseria: Maciej Bochniak
aktorzy: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Aleksandra Hamkało, Tomasz Kot, Jacek Koman

czas trwania: 108 min.
produkcja: Polska 2015
premiera: 2015-02-27

info: e-kinopodbaranami.pl

Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2015: najlepsze zdjęcia - Tomasz Naumiuk 

Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.

Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu możnasię szybko i brutalnie przebudzić. 

Disco Polo to komediowy thriller, szalony romans oraz film drogi podany z lekkością i w oparach absurdu.

W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik (Chce się żyć, Ida), Piotr Głowacki (Dziewczyna z szafy, 80 milionów), Joanna Kulig (Nieulotne, Sponsoring) i Aleksandra Hamkało (Sala samobójcówZiarno prawdy) - jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy tacy jak: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.

Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor świetnego dokumentu Miliard szczęśliwych ludzi o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do Disco Polo reżyser napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem.

Ścieżka muzyczna filmu zawiera 26 przebojów, w tym utwory zespołów: Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys i inni.

Fanpage filmu.

 

Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2015, tydzień 4: Śmiech i łzy, Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 9.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share